Şen’den Avrasya’ya destek sözü! Şen’den Avrasya’ya destek sözü!

61SAAT HABER SERVİSİ - Rahmetli babasını yaylada geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaybeden Akçay, Trabzon'un Akçaabat İlçesi Hıdırnebi Yaylasına Özel Sağlık Kabinini açtı. 

Akçay'ın Özel Sağlık Kabinini, gazeteci Bülent Deveci görüntüledi.

Deveci, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüde Akçay ile yaptığı sohbet yer alıyor.
Sağlık İl Müdürlüğünden aldığı izinle Hıdırnebi Yaylasında bu şekilde bir kabin açtığını ifade eden Akçay, “Çocukluğum bu yaylada geçti. Rahmetli babam da burada vefat etti. O benim içime yara aldu. Kalp krizinden vefat etmişti. Bu kabini burada kurmak aklıma geldi” dedi.

Çalıştığı dönemde, ilçe Sağlık Müdürlüğünün yayla görevlendirmesinde de bulunduğunu ifade eden emekli Hemşire Akçay, “İl Sağlık Müdürlüğüne başvuruda bulundum. İznimi ve ruhsatımı aldım. Vergimi de ödüyorum. Burada Enjeksiyon, pansuman, dikiş atma, serum takma, ilk yardım müdahalesinde bulunuyorum. Zor durumlarda ise ambulans çağırıyorum” diye konuştu.

Akçay’ın 7/24 hizmet verdiği özel sağlık kabininde; dikiş atma ve alma, serum takma, tansiyon takibi, şeker takibi, sonda takma ve çıkarma, evde hasta bakım hizmeti, enjeksiyon uygulamaları, yanık pansumanı ve küçük cerrahi müdahaleleri hizmetleri veriliyor.