61SAAT HABER MERKEZİ - 2 ve 12 kişi kapasiteli 2 balonun çalıştığı Uzungöl’de ilerleyen günlerde balonların bordo - mavi renklerle havalanacağı da kaydedildi.
Sadece binmek isteyenlerin değil, balonun uçuşunu izlemek isteyen yüzlerce insanın da toplandığı alanda, balonların 60 metre yüksekliğe çıktığı da ifade edildi. 

60 METRE YÜKSEKLİKTEN BALON İLE UZUNGÖL MANZARASI

İşletme sahibi Mustafa Erdi Çakır, oluşan yoğun ilgiyle ilgili olarak, “

Hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisi büyük. Özellikle yabancı turistler yoğun ilgi gösteriyor. Hava koşulları uygun olduğu sürece, balonlarımızın uçuşu devam edecek.


Gerçekten çok güzel bir çalışma oldu. Trabzon için, şehrimiz için hava koşulları uygun olduğu müddetçe uçuşlarımız devam edecek.  Şu anda 60 metre yükseklikten balon ile Uzungöl manzarası izlenebiliyor.
Turistlerimiz  de bu yükseklikten Uzungöl’ın manzarasını izleyerek adeta hayran kalıyorlar. Ne mutlu bize ki şehri böyle bir hizmet ile tanıştırdık” dedi. 

Ekran Resmi 2024 06 22 13.38.34

BORDO - MAVİ RENKLERLE UZUNGÖL SEMALARINDA

Ücretleri makul bir seviyede tuttuklarını kaydeden Çakır, “Ücretlerimizi makul bir seviyede tutuyoruz şu anda iki kişilik ve 12 kişilik iki balonumuz çalışıyor. İlerleyen yıllarda inşallah balonlarımızı Bordo Mavi renklerleUzungöl semalarında uçuracağız.
İlgi gösteren tüm vatandaşlarımıza ve turistlerimize de teşekkür ediyorum.
Bizlere bu hizmeti verme imkanı sağlayan yerel yöneticilerimize, kamu kurum ve kuruluşların değerli temsilcilerine de teşekkür ediyorum. Hiçbir zorluk görmeden bu işe başladık inşallah kazasız belasız bu hizmeti sürdürmeye devam ederiz” diye konuştu. 

Trabzon'da 175 personel ve 113 iş makinesi seferber oldu Trabzon'da 175 personel ve 113 iş makinesi seferber oldu

Ekran Resmi 2024 06 22 13.35.50

Kaynak: 61SAAT HABER MERKEZİ