Gökhan DİKHAN - 61SAAT HABER SERVİSİ - Buna göre berberler ve güzellik salonları 1 Ekim'den itibaren Pazar Günü 1 gün tatil yapacak, kuaförlerde ise yaz ve kış uygulaması olmak üzere iki ayrı uygulamaya gidildi. Kuaförler kış sezonunda 6 ay Pazar günü, yaz sezonunda ise Salı Günü birer gün tatil yapacak.     

Trabzon Berberler Odası Başkanı Hayri Köksal yaptığı açıklamada, "Berberlerin yüzde 70'i pazar günü zaten kapatıyordu. Onları ellemedik. Güzellik salonları için anket yaptık. Pazar günü kapanmak istediklerini ifade ettiler. Kuaförlerde biraz sıkıntı oldu.

Palamutun Doğu Karadeniz’e hala göç etmemiş olması Trabzonlu balıkçıları şaşırttı Palamutun Doğu Karadeniz’e hala göç etmemiş olması Trabzonlu balıkçıları şaşırttı

Önce bir anket yaptık 217 kişiden 85 kişi katıldı.  8' i Pazar kapatalım dedi. 19 kişi 6 ay yaz kış tarifesi yapalım dedi. Bir seçenek de salı günüydü. Valilik yazın pazar günü kapalı olmaya çok sıcak bakmadı. 215 kuaförden merkezde yaklaşık 10 kişi gelin ağırlıklı çalışıyor. Aralık'a kadar randevu almışlar. Kışı Aralık'a kadar uzatın dediler. Sonuçta 6 ay yaz 6 ay kış uygulamasına geçtik. Önümüzdeki ay 4 hafta kuaförlere salı günü kapatacağız. 5 ay pazar kış tarifesi kapatacağız. Daha sonra tekrar yaz tarifesi başlayacak ve Salı Günü kuaförler kapatılacak. Böyle dönüşümlü 6 ay 6 ay devam edecek" dedi.