61SAAT HABER SERVİSİ - 2010 yılında TOKİ tarafından başlatılan, ancak projenin sürdürülememesi nedeniyle 2017 yılında Ortahisar Belediyesine devredilen Kentsel Dönüşüm süreci, son aşamasına geldi.

Ortahisar Belediyesi, alanı devraldıktan sonra geçen 5 yılda, hem eski Çağlayan Mahallesinin tamamını içine alan projeyi hazırladı, hem de hak sahipleri ile görüşme gerçekleştirildi. 

Kiracısından, mal sahibine toplamda yüzde 80’lik bir kesimle yapılan görüşmelerin olumlu devam ettiği bildirildi. 
HAK SAHİPLERİNE PROJE TANITILACAK

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de projeyi yürüten Belediyenin Kentsel Dönüşüm Şirketi ORKENT Yetkilileri ile birlikte önümüzdeki hafta hak sahipleri ile yeniden bir görüşme yapacak. Bu görüşmede hazırlanan proje hak sahiplerine tanıtılacak. 

çağlayan

PELİTLİ İLE BİRLİKTE DEVREDİLMİŞTİ
TOKİ’nin Ortahisar Belediyesine Pelitli ile birlikte devrettiği Çağlayan Kentsel Dönüşüm Projesinin son aşamaya geldiğini ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Hem Çağlayan’da hem de Pelitli’de çalıştık. Her iki mahallemizde de oradaki hak sahipleri ile toplantılar yaptık. Çağlayan şu anda daha yakın. Biz projemizi hazırladık. Önümüzdeki hafta ORKENT ile birlikte mahaline gidip hak sahiplerimize projemizin sunumunu yapacağız. 

ÖNCE 1. ETAP, ARDINDAN 2. ETAP

Büyük oranda ittifak var. İnşallah Çağlayan’ı çağa daha uygun şekilde hem eski yapılaşmaların, hem silüet, hem de yerleşim açısından daha güzel bir hale getirilmesini sağlayacağız. Bu Çağlayan’ın 1. Etabı. Güneye doğru 2. Etap da var” diye konuştu. 

Trabzonspor'un eski yöneticisi siyasete atıldı! O partiden milletvekili aday adayı oldu! Trabzonspor'un eski yöneticisi siyasete atıldı! O partiden milletvekili aday adayı oldu!

YAPIMI İÇİN 2 SEÇENEK BULUNUYOR

Yapımı ile ilgili 2 seçenek olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Yapımı ile ilgili burada muhatap belediyedir. Bütün toplantılara ben bizzat iştirak ediyorum. Yapımcı, proje hazırlanması ve bu işin asli kuruluş amacına da muatıf olmak üzere ORKENT ile yürütüyoruz. 

Bakanlıktan finans desteği de alabiliyoruz.
Ya doğrudan ihaleyle bir yapımcıyla yapılabilir veya ORKENT üzerinden de yapılabilir.
Ama her iki halde de belediye muhataptır. Diğerleri aracıdır” dedi.