61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon Ortahisar Belediyesinin temizlik işlerinde çalışan Adem Turgut, Onur Kara ve Ekrem Aslan isimli personel Maraş Caddesinde çöp topladıkları sırada sokak köpeğine gösterdiği şefkat sosyal medyada viral oldu.
Bölgeden geçen bir vatandaş tarafından kaydedilen görüntüye personelin “Ben her gün geliyorum, beni her gün burada bekliyor” demesi de yansıdı. 

BELEDİYENİN ANLAYIŞINI PRATİKTE GÖSTERDİLER

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç de görüntüleri sosyal medyada paylaşarak, “Minik dostlar bize emanet. Dilsiz canlara şefkatle yaklaşan tüm mesai arkadaşlarımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Genç, belediye olarak sokak hayvanlarına karşı ayrı bir hassasiyet duyduklarını ifade ederek, “Bu görseli, öğrendiğim kadarıyla kendiliğinden orada bulunan hayvansever genç bir kızımız çekti.
Mesai arkadaşımız orada konuşmasında da söylüyor: ‘Ben her gün geliyorum, beni her gün burada bekliyor…’
Temizlik işlerimizde 3 kıymetli mesai arkadaşımıza, belediyemizin anlayışını pratikte de yansıttıkları için, sahipsiz, dilsiz hayvanlara karşı sevgiyi, şefkatin farkındalığını oluşturdukları için,  üst yöneticileri olarak kutluyor ve tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Trabzon’da patron çıldırdı.. Bedava yemek izdihamı Trabzon’da patron çıldırdı.. Bedava yemek izdihamı

Ekran Resmi 2023-02-02 15.10.54

PERSONELLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

3 personeli de ödüllendireceklerini ifade eden Başkan Genç, “Onları ödüllendireceğiz de.. Ayrı bir zamanda arkadaşlarımızı makama kabul edeceğiz. Çok güzel bir örneklik yaptılar. Maalesef kötü örnekleri de görüyoruz. Bu kötü görüntülere çok çok üzülüyoruz ve görmek istemiyoruz” dedi.