Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li üyeleri Cüneyt Zorlu ve Oktay Söğüt ile Kahramanmaraş Caddesinde incelemelerde bulunduklarını ifade eden Oyman, “Dün Meclis üyelerimiz Cüneyt Zorlu ve Oktay Söğüt ile birlikte Kahramanmaraş caddesi zemininin yanlış projelendirilmesi ve uygulanması sebebiyle yeniden uygulanan ‘asfalt’ çalışmalarını inceledik.

UZUN ÖMÜRLÜ VE PRATİK UYGULAMA

Taşıt yoluyken bile tarihi taşlar serili ve ‘asfalt’ olmayan Maraş Caddesi’ne yaya yolu olunca asfalt sermekten utanmadılar. Keşke yenileme için ‘bilabedel’ diye sürekli kendilerini kandıracaklarına biraz bu şehrin kültürüne ve yaşanmışlıklarına saygılı olsaydılar.

Renkli asfalt uygulaması birçok yerde uygulanan bir alternatif zemin kaplamasıdır. Uzun ömürlük ve pratiktir. Zeminin boyaması bittiğinde bir önceki görüntüyü elde edeceklerini düşünüyoruz” dedi.

UYGULAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER…

Uygulamanın önemli olduğunu kaydeden Oyman, “

Ancak uygulama çok önemlidir;

❗️Zemin kalınlığının 3 cm civarında olması (yaya yollarında 4 cm üzeri olmalı)

❗️ Beton zemin ile arasına solüsyonun her noktada olacak şekilde sürülmemesi

❗️Kullanılacak boyanın kaliteli ve güneşi geçirmemesi gerektiği

notlarımızı paylaşarak ileride kokunun, kabarma ve kopmaların olmamasını umut ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

ASFALT7

ZEHİR SAÇAN UYGULAMAYI YAPMANIN DA YANLIŞ…

Oyman, açıklamasına şu şekilde devam etti:
“Bu tip uygulamalarda farklı desen çeşitleri yapılabilecekken yenileme çalışmasında bölmeler hariç hiç bir desen uygulamamak işe verilen önemin göstergesidir.

Ayrıca asfalt uygulamasını incelediğimiz 15-20 dk zaman diliminde boğazlarımın yanmaya başladığını söyleyebilirim. Sırf bir an önce bitsin diye insanların yoğun olarak zaman geçirdiği saatlerde zehir saçan uygulamayı yapmanın da yanlış olduğunun altını çiziyoruz.

ASFALT6

ASFALT AĞLADI BE…

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin iş güvenliği konusunda ilgilisi her kimse çalışan emekçilerin maskeleri ve asfalt tozunun kalkmamasına önlem konusunda neden bir girişimde bulunmadığını da merak ediyoruz.

Trabzon, Trabzon olalı böyle zulüm görmedi!

Şehrin vizyon projesi, kentin tam merkezi Kahramanmaraş caddesinin kapanma kararı ortak işlese de proje ortak akıldan uzak kalınca sonuç yap-boz-yap döngüsündedir. Bir şehir ağlamadı ama asfalt ağladı be!”

ASFALT5

ASFALT4

ASFALT2

ASFALT1

ASFALT-1