KUZEYANADOLU.NET – ÖZEL HABER

Millet Buluşması Programı kapsamında, Trabzon Atatürk Alanı / Meydan Parkı’na kurulması planlanan ‘Dev çadır’ ile ilgili CHP Trabzon İl Başkanlığı tarafından Trabzon Valiliğine yazılı olarak başvuruldu. Yapılan yazılı başvurunun ardından dün akşam Çadır Malzemelerini taşıyan Tır, Trabzon Atatürk Alanına gelerek malzemeleri boşaltmaya başladı.

PROGRAM AYNI YER VE SAATTE YAPILACAK

Ancak sonrasında Çadır Malzemelerinin yeniden TIR’a yüklendiği ve programın Çadır Kurularak değil, üzerine sandalyeler konulacak şekilde platform konularak, aynı yer ve saatte yapılacağı belirtildi.  Bilindiği gibi CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Salı günü yani 4 Nisan'da Atatürk Alanı'nda vatandaşlarla buluşacak.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Siyaseten müdahalesi var. Bu açık net görünüyor. Vali beyin ilk gün ki iyi niyetli yaklaşımı, belediye başkanının, emniyet müdürünün çözüm odaklı yaklaşımı akşam bir elin müdahalesi ile başka bir hal aldı. Üstü kapalı alan değil de normal şey yapın noktasına dönüştü” dedi.

GÜNEŞ VE YAĞMURDAN KORUNMAK İÇİN

Konuyla ilgili 61saat muhabirinin ulaştığı CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Kılıçdaroğlu’nun katılacağı program için ‘Güneş ve Yağmurdan korunmak’ için alanın üstünü kapatmayı düşündüklerini ifade ederek, bunun için ilk günden Trabzon Valiliğine yazı yazdıklarını söyledi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ DE KONUYA DAHİL OLDU

Konuyla ilgili Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü ile de görüştüklerini ifade eden Kaya, “Çarşamba gecesi geldim, valiliği aradım. emniyet müdürünü aradım, dedilerki “vekilimiz sıkıntı yok. Arkadaşlar gerekli yazıları yazdı. İlgili yerlere havale ettik.

Bizde davetlerimizi yaptık. Dün akşam TIR’lar geldi, boşaltılacak,  Vali bey nereyle müzakere ettiyse bu meseleyi, beni bir milletvekili arkadaş aradı. AK Parti milletvekili meseleye dahil oldu. Anladım işin içine siyaset girdi. Takoz koyuldu. “Burada çadır koymayın açık alan da yapın’ gibi bir şeyler önümüze koyulmaya başlandı.

Akşam sağ olsun, emniyet müdürümüz çözüm odaklı yanımıza geldi. Kendisiyle konuştuk. “Vekilim burada üstü kapalı alan değil de, normal program yapacağınız şeklinde yardımcı olacağız. Bu akşam iftar saatinden sonrası için gerekli çalışmaları yapın. Vali beyin talimatı da bu yönde. Dün akşam, Vali bey ile 3 defa, belediye başkanı ile 3 defa konuştuk” dedi.

MESELE KRİZE DÖNÜŞMÜŞSE ZERRE KATKIMIZ YOK

Meselenin krize dönüşmesinde kendilerini zerre katkısı olmadığını da sözlerine ekleyen Kaya, ‘Mesele krize dönüşmüşse bunda bizim zerre katkımız yok. Siyasetin müdahalesi var. Bu açık net görünüyor. Vali beyin ilk gün ki iyi niyetli yaklaşımı, belediye başkanının, emniyet müdürünün çözüm odaklı yaklaşımı akşam bir elin müdahalesi ile başka bir hal aldı. Üstü kapalı alan değil de normal şey yapın noktasına dönüştü” dedi.

ÜSTÜ KAPANMAYACAK, ZEMİN YÜKSELTİLİP SANDALYE KONULACAK

Son varılan kararın üstü kapalı şekilde değil de, alana üstüne sandalyeler koyulacak şekilde platform kurulması olarak ifade eden Kaya, “Üstü kapanmayacak ama zemini düzeltmek için çalışma yapılacak.  İlk günkünden farklı noktada değiliz. Sadece pürüz çıksın diye siyasetin müdahalesini hissettik. Burada bizim eksiğimiz şeyimiz yok. Süreç üstünü kapatmazsanız iyi olur noktasına dönüştü. Bizde iyi niyetli yaklaşımla üstünün kapanması önemli değil uygun şekle dönüştürülmesi gelen insanların rahat etmesi önemli. Siyaseten müdahalesi akşam net olarak hissedildi.  Bizim eksik yaptığımız bir şey kaynaklı değil sadece siyasetin, bir elin müdahalesi…” dedi.

Editör: Tayfun Çöpcü