TFFHGD Trabzon Şubesinden yapılan açıklamada, kentte dün Gülbaharspor ile Vakfıkebir 1874 Futbol Kulübü arasında oynanan Trabzon 2. Amatör A Grubu müsabakasını yöneten hakem İsmail Düzgün'e, bir futbolcu tarafından fiili saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, "TFFHGD Trabzon Şubesi olarak hakeme karşı yapılan bu çirkin hareketi şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hakemlerimize 'geçmiş olsun' dileklerimizi ileterek her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız." ifadelerine yer verildi.

Yaralanan hakemin tedavi altına alındığı olaya ilişkin gözaltına alınan futbolcu, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı

'SÜRESİZ KADRO DIŞI BIRAKILDI'

Vakfıkebir FK'dan yapılan açıklamada olaya karışan futbolcunun kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

Bjelica'nın ilk büyük sınavı ertelendi! Bjelica'nın ilk büyük sınavı ertelendi!

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"15/11/2023 tarihinde Gülbaharspor – Vakfıkebir 1874 SK müsabakasının 70. Dakikasında maçın tatil edilmesi ve yaşanan olaylarla ilgili olarak Yönetim Kurulumuz Olağanüstü toplanmış ve yaşanan olaylar neticesinde kulübümüz A Takım oyuncusu Murat Eyyüpoğlu’nun süresiz olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir. Vakfıkebir 1874 SK olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar Türk Sporunun ve Futbolunun gelişmesi açısından gerek alt yapı gerekse A takım olarak Fair Play mücadelesinden bulunmuşuzdur. Bu anlamda Sporda Şiddetin önlenmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Türk Sporunun en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz"