Trabzon'da oynanan amatör futbol müsabakasında hakem darp edildi.

Alınan bilgiye göre, Gülbaharspor ile Vakfıkebir 1874 Futbol Kulübü arasında oynanan Trabzon 2. Amatör A Grubu müsabakası, 70. dakikada hakem İsmail Düzgün'ün bir futbolcu tarafından darbedilmesiyle tatil edildi.

Polonya - Türkiye maçı muhtemel 11’ler Polonya - Türkiye maçı muhtemel 11’ler

Olay sonrası gözaltına alınan futbolcu, emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Trabzon Şubesi, olayla ilgili yaptığı açıklamada, hakem İsmail Düzgün'e geçmiş olsun dileklerini ileterek, "TFFHGD Trabzon Şubesi olarak hakeme karşı yapılan bu çirkin hareketi şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Her zamanki hakkaniyet ve disiplinden taviz vermeden bu olaya adı karışanlarla ilgili idari ve yasal işlemlerin yürütülmesinin sonuna kadar takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Vakfıkebir 1874 Futbol Kulübü de olaya karışan futbolcu Murat Eyyüpoğlu'nun süresiz kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "15/11/2023 tarihinde Gülbaharspor – Vakfıkebir 1874 SK müsabakasının 70. Dakikasında maçın tatil edilmesi ve yaşanan olaylarla ilgili olarak Yönetim Kurulumuz Olağanüstü toplanmış ve yaşanan olaylar neticesinde kulübümüz A Takım oyuncusu Murat Eyyüpoğlu’nun süresiz olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir. Vakfıkebir 1874 SK olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar Türk Sporunun ve Futbolunun gelişmesi açısından gerek alt yapı gerekse A takım olarak Fair Play mücadelesinden bulunmuşuzdur. Bu anlamda Sporda Şiddetin önlenmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Türk Sporunun en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Editör: Tayfun Çöpcü