Trabzon, 24 Mayıs 2024 – Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültesi'nin iş birliğiyle düzenlenen Acil Müdahale Kursu, 24 Mayıs'ta başarıyla tamamlandı. Kursun açılış konuşmalarını Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Aksoy yaptı.

Esnaf ve sanatkâr camiası bayramlaştı Esnaf ve sanatkâr camiası bayramlaştı

Etkinlik, stajyer doktorların sunumlarıyla devam etti. Sunumların ardından, acil müdahale gerektiren en yaygın senaryolara uygun müdahale teknikleri ve alınması gereken önlemler canlı modeller ve çeşitli maketler üzerinde uygulamalı olarak gösterildi. Kurs, teorik ve pratik olmak üzere interaktif bir şekilde gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Hasan Rıza Aydın, “Acil durumlara hızlı ve etkin müdahale, hasta hayatının kurtarılmasında büyük önem taşır. Bu kurs, sağlık personelimizin bu tür durumlara daha hazırlıklı olmasını sağlamıştır,” dedi.

Prof. Dr. Faruk Aksoy ise, “Bu kurs sayesinde katılımcılar, acil durumlar karşısında daha bilinçli ve hazırlıklı hareket edebilecekler. Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederiz,” şeklinde konuştu. Kurs programını Prof. Dr. Ahmet Şen koordine ederken, Doç. Dr. Selim Kul, Dr. Öğr. Üyesi Şenol Ardıç ve Dr. Öğr. Üyesi Özgen Gönenç teorik ve pratik uygulamalarda danışmanlık yaptı.

Editör: Tayfun Çöpcü