61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon Uzunsokak'ta meydana gelen olayda 2 kişi silahla yaralandı. 

Görgü tanıklarının anlatımına göre: Uzun Sokak'ta G. K., henüz nedeni belirlenemeyen bir sebepten ötürü U.Ç.'ye ateş etti.. Ateş açılan U.Ç., bacağından yaralanırken seken kurşun bölgede yürüyen O.M. isimli vatandaşın gözünden yaralanmasına neden oldu. 

Ardından silahla ateş açan G. K. isimli şahsın Tanjant Bölgesine doğru yaya olarak koştuğu ifade edildi.

GÖZÜNÜ TUTARAK YÜRÜDÜ

Bacağından yaralanan U.Ç., olay yerine yığılırken kafa bölgesinden yaralanan O.M. ise  "Gözüm gözüm" diyerek bir süre yürüdükten sonra kendini olduğu yere bıraktı. 

Yaralanan iki kişiye ilk müdehale olay yerindeki vatandaşlar tarafından yapılırken daha sonra durum 112 Acil İhbar Hattı'na bildirildi. Bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.  Polisler Uzun Sokak'ta olayın gerçekleştiği bölgeyi komple yaya trafiğine kapatırken sağlık ekipleri yaralı 2 kişiyi ambulansla hastaneye kaldırdı.

Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk… Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk…

Bacağından yarlanan U.Ç (20) Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kaşüstü Kampüsüne,  sol gözünden vurulan O.M isimli şahıs ise KTÜ'ye sevk edildi .

2 yaralılının da genel durumlarının iyi olduğu bildirildi. 

SİLAHLA BİRLİKTE YAKALANDI... 

Olay yerinden kaçan şüpheli G. K. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünün yaptığı çalışma sonrasında olayda kullanılan silahla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. 

TRABZON'A GEZMEK İÇİN GELDİ, SEKEN KURŞUNLA YARALANDI

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirilirken olayda seken kurşunla gözünden yaralanan O.M. isimli kişinin ise Trabzon'a il dışından gezmek amacıyla geldiği belirtildi. 

Şahış kaçarken böyle görüntülendi

gaaaa

-

Olay yerinden ilk görüntüler

WhatsApp Image 2022-09-30 at 19.18.06WhatsApp Image 2022-09-30 at 19.18.27WhatsApp Image 2022-09-30 at 19.18.27 (1)

9d07d2ba-e213-4898-b7b5-4c6bcc753115