Başkan Genç: "Çakırgöl Projesi hem Trabzon’a hem de Gümüşhane’ye kazandıracak" Başkan Genç: "Çakırgöl Projesi hem Trabzon’a hem de Gümüşhane’ye kazandıracak"

Trabzon’da bugün öğleden sonra başlayan şiddetli fırtına, il genelinde bir çok binada hasara neden oldu.

NUMUNE HASTANESİ’NİN ÇATISININ BİR BÖLÜMÜ UÇTU

Özellikle kırsal bölgedeki binaların çatılarının şiddetli rüzgar nedeniyle uçarken, Ortahisar İlçesinde ise Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Numune Kampüsü’nde korku dolu anlar yaşandı.

Edinilen bilgiye göre Numune Hastanesi’nin çatısının bir bölümünün şiddetli rüzgar nedeniyle yerinden sökülerek hastane bahçesi ve yola düştüğü kaydedildi.

OLAYDA KİMSEYE ZARAR GELMEDİ

Olayda neyseki kimseye bir zarar gelmezken, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin de hastaneye giderek gerekli incelemelerde bulunduğu kaydedildi.

Yaşanan olay sonrasında durum Trabzon İtfaiyesine haber verildi. İtfaiyenin binaya gittiği ve çatının daha fazla zarar görmemesi için gerekli müdahaleleri yaptığı öğrenildi.

ACİL SERVİSE AMBULANSLA HASTA GETİRİLMİYOR

Öte yandan hastanenin acil servisine ise ambulansla hasta yönlendirilmediği öğrenildi. Ambulansla hastaneye getirilecek hastaların bir süre bölgedeki diğer hastaneye yönlendirildiği belirtildi.

Editör: Serkan Kılınç