Karadeniz Sahil Yolu fındıkçılar için harman yeri oldu! Karadeniz Sahil Yolu fındıkçılar için harman yeri oldu!

HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ 7. DÖNEM MEZUNLARI

KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 7. Dönem Mezuniyet Töreni; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlknur Kahriman, Hemşirelik Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nesrin Nural, Ebelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Songül Aktaş ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat Bostan ve akademisyenler ile öğrenci ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Hemşirelik Bölüm Birincisi Songül Koç, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlknur Kahriman ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Nural konuşma yaptı.

ŞİDDET OLAYLARININ SONA ERMESİ

Songül Koç, konuşmasında, sağlıkta şiddet olaylarının sona ermesi ve Hemşirelik mesleğinin hak ettiği yeri almasını temenni ederek Hemşirelik eğitimi sürecinde mesleki felsefe bilincini aşılayan ve meslek hayatına hazırlayan akademisyenlere teşekkür etti.

UĞURLAMANIN VAKTİ GELDİ

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlknur Kahriman konuşmasında, mezun hemşirelerin hemşirelik bilimsel bilgi ve becerisini kullanarak sabırlı, hoşgörülü ve insan sevgisi ile mesleği icra edeceklerini belirtti. Ayrıca öğrenci ailelerinin de özverili desteklerine değinerek öğrencileri uğurlamanın vaktinin geldiğini ve sağlık sisteminde yerlerini almalarından ötürü gururlandıklarını dile getirdi.

1a540f21-b814-4c95-839e-cc25b004919e

YENİLİKLERE AÇIK

Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Nura ise yeniliklere açık, teknolojiyi kullanan, hastanın önceliklerini önemseyerek birey merkezli bakım veren hemşirelerin, her zaman ve her yerde vazgeçilmez olduğunun önemine vurgu yaptı.

Fakülte ve Hemşirelik Bölüm Birincisi Songül Koç, Fakülte ve Hemşirelik Bölüm İkincisi Rabia YETİM, Fakülte ve Hemşirelik Bölüm Üçüncüsü Fatma Sude Özcan’a, başarılarından ötürü plaket ve hediye takdim edildi.

Öğrenciler, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Nural’ın eşliğinde, Hemşirelik Andı’nı okuduktan sonra tüm öğrencilere akademisyenler tarafından plaket takdimi yapıldı.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Düzenleme Komitesi

Dr. Öğr. Üyesi Süle BIYIK Bayram

Arş. Gör. Ebru Küçük

Arş. Gör. Müge Tezel

Arş. Gör. Elif Bulut

4d5159ac-d9d8-4a93-8671-a08e2837079a

SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ 4. DÖNEM MEZUNLARI

KTÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü de 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı 4. Dönem mezunlarını verdi.

Törene, mezun öğrenciler ve Türkiye’nin değişik illerinden gelen öğrenci aileleri, fakülte yönetimi, akademisyenler, İl Sağlık Müdürlüğü ve Farabi Hastanesi’nden yöneticiler katıldı.

Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlknur Kahriman; fakültenin imkânlarından, verilen eğitimin bilimsel ve teknolojik boyutundan bahsederek öğrencileri mümkün olan en yüksek düzeyde bir eğitim aldıklarını ifade etti ve öğrencilere başarılar diledi.

8ec5dbd8-df04-4c79-88f2-0450fa94a309

KPSS İLE ATANMALARININ ÖNLERİ AÇILMALI

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sedat Bostan, öğrencilerin sağlık hizmetlerinin ve kurumlarının yönetilmesi sürecinde gerekli olan teorik ve uygulamalı eğitimleri alarak alanlarında çok iyi yetiştiklerini vurguladı. Nüfusun yaşlanması, sağlık harcamalarının artması ve sağlık hizmetlerinin karmaşık olmasının, her geçen gün sağlık ve hastane sektöründe profesyonel yönetici ihtiyacını artırdığını, kamu sağlık politika yapıcılarının, bölüm mezunlarının kamu sağlık sektöründe istihdamı için yasal düzenlemeler yapmaları ve bölüm mezunlarının KPSS ile atanmalarının önlerinin açılması gerektiğini ifade etti. Öğrencilere, sağlık sektöründe hak ettikleri yeri almaları için gerekli çabayı göstermelerini tavsiye etti.

c624adeb-5bcd-470f-a352-153fb0916068

Mezun öğrenciler adına Bölüm Birincisi Hilal Özaydın konuştu. Konuşmasında, kendisi ve arkadaşlarının yetişmesine fedakârca katkıda bulunan ailelere, arkadaşlarına ve hocalarına teşekkür etti.

Bölüm Birincisi Hilal Özaydın, Bölüm İkincisi Fatmanur Ayyıldız ve Bölüm Üçüncüsü İlayda Memiş’e plaket ve ödülleri Prof. Dr. Sedat Bostan, Doç. Dr. İlknur Kahriman ve Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetler Başkanı Dr. Erdem Baş tarafından verildi.

Mezun öğrencilere plaket ve mezuniyet belgeleri akademisyenler ve davetli misafirler tarafından takdim edildi.

Mezunlara, Arş. Gör Dr. Osman Şenol tarafından mezuniyet yemini yaptırıldı ve öğrencilerin mezuniyetlerinin nişanesi olarak büyük bir coşkuyla kep atma törenini gerçekleştirmesinin ardından mezuniyet programı sona erdi.

c9255c34-b1f0-49cd-9937-a010f85bc240 (1)