Şüphesiz Ak Parti iktidarı döneminde yıldızı parlayan en çok üzerine düşülen kıymet gören müesseselerin başında muhtarlıklar geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerlerine titrediği muhtarlar millete hizmet yolunda çalışmanın gayreti içindeler. Yerel yönetimlerde de muhtarlara özel ehemmiyet gösteriliyor.

Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt! Çebi'den Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'nın sözlerine yanıt!

Bunun belirgin örneklerinden birine de Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı imza attı. Selahattin Çebi tarafından kurulan bir ekip ile tüm muhtarlara belediye yönetim mekanizmasının ana unsurları olan belediye meclis üyeliklerinin kimler tarafından oluşması gerektiği bizzat soruldu.

Belediye meclisinde kimleri görmek istersiniz sorusu Trabzon’daki muhtarların yanı sıra mahalle başkanlanına,  partide görev yapmış yöneticiler ile akil insanlarada soruldu. Görünen o ki meclis üyeliklerinin oluşmasını İlçe yönetimi bizatihi dahil olacak ve miletin direk ulaştığı mkuhtarlar bu manada söz sahibi olacak.

Editör: Serkan Kılınç