A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2022 CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu'ndaki üçüncü maçında Trabzon'da Hayri Gür Spor Salonu'nda Portekiz ile karşılaştı.

A Milli Erkek Voleybol Takımı maçı 3-0 gibi net bir skorla kazandı ve 3'te 3 yaptı.Ay-yıldızlı ekip, bu sonuçla 2022 CEV Avrupa Altın Ligi'nde Dörtlü Final'e yükselmeyi başardı.

Setler

* 1. Set: Türkiye 25-22 Portekiz

* 2. Set: Türkiye 25-15 Portekiz

* 3. Set: Türkiye 25-18 Portekiz

Üç grupta ilk sırayı alan takımlar ve final grubuna ev sahipliği yapacak ülke, Dörtlü Final etabında karşı karşıya gelecek.


CEV Avrupa Altın Ligi Dörtlü Finali'nde ilk iki sırada yer alacak takımlar, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Challenger Kupası'nda mücadele etme hakkı elde edecek.


FIVB Challenger Kupası'nda şampiyon olan takım ise önümüzdeki yıl, FIVB Milletler Ligi biletini alacak.

Bilindiği üzere Ay-yıldızlı ekip, ilk maçında Slovakya'yı 3-0, ikinci karşılaşmasında ise Portekiz'i 3-1 yenmişti.

Yiğit Gülmezoğlu: "Son iki senedir şampiyon oluyoruz ve bu unvanı korumak istiyoruz. Tüm takım arkadaşlarıma güveniyorum. Çok güzel şeyler bizi bekliyor inşallah."


Bedirhan: "Öncelikle Trabzon halkına çok teşekkür ederim. Bize çok güzel atmosfer yarattılar. Hiç susmadılar ve bizi desteklediler. 3-0 gibi net bir skorla kazandık. Çok mutluyuz. Gruptan çıkmayı garantiledik. Slovakya maçını da kazanıp liderliğimizi korumak istiyoruz. Avrupa Altın Lig şampiyonu biziz ve bunu korumak istiyoruz."Efe: "Bugün çok güzel bir atmosfer vardı. Seyirciler bizle iç içeceler. Bu bizi çok mulu etti. Onlar 7. adamdı. 3-0 kazandığımız için çok mutluyuz. Final Four'dayız. Ama işimiz daha bitmedi. Şimdi Slovakya maçına hazırlanacağız.


Benim için çok büyük bir heyecan İtalya. italya'da oynamak en büyük hayalimdi. O fırsatı yakaladım. Umarım çok güzel bir sezon olur ama önce milli takım."

Nedim Özbey: "Hedef Final-Four'da tabii ki şampiyonluk"

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey: "Oyuncularımı kutluyorum. Trabzon'da müthiş bir destek altında oynadık. Portekiz çok zorlu bir rakipti. İlk set baya zorlandık. Büyük Trabzon halkına çok teşekkür ediyorum. Bütün ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Final Four'a kaldık ama çok çalışmamız gerekiyor.

 Slovakya ile bir maçımız var. Ondan sonra Hırvatistan'a gideceğiz Final-Four oynayacağız. 4 ciddi takımlar olacak. Kazanmak istiyoruz ama çalışmamız lazım. Ama hedef Final-Four'da tabii ki şampiyonluk."