61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’da Aralık ayının gelmesi ile birlikte hava sıcaklıkları da iyice düşmeye başladı. 

Trabzon'da flaş gelişme! Cumhur ittifakında, ilçe başkanı değişti... Trabzon'da flaş gelişme! Cumhur ittifakında, ilçe başkanı değişti...

Aralık ayının ilk günlerinde 10 derece ile 14 derece arasında seyreden hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta itibariyle tekli hanelere düşmeye başlayacak. 

SALI GÜNÜ TEK HANELERE DÜŞECEK
Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün verilerine bakıldığında Çarşamba’ya kadar Trabzon’da yer yer yağmurlu bir hava tahmin edilirken, sıcaklıklar da salı gününden itibaren 8 dereceye kadar düşecek.
İl Merkezinde Salı gününden itibaren tahmin edilen sıcaklar 8 derece ile 13 derece arasında değişiyor.
Meteorolojinin 5 günlük tahminlerine göre:
Akçaabat, Araklı, Arsin, Çarşıbaşı, Vakfıkebir, Ortahisar, Sürmene ve Yomra’da en düşük 7 veya 8, en yüksek ise 13 veya 14 derece sıcaklık bekleniyor. 

Trabzon’da iç kesimlerde ise sıcaklık daha da düşecek. 

UZUNGÖL’DE 0 DERECEYE KADAR DÜŞEBİLİR
Tonya’da  en düşük 3, en yüksek 10, Şalpazarı4nda en düşük 4, en yüksek 13, Of’ta en düşük 4, en yüksek 15, Maçka’da en düşük 3, en yüksek 13, Köprübaşı’nda en düşük 4, en yüksek 13, Hayrat’ta en düşük 5, en yüksek 13, Düzköy’de en düşük 3, en yüksek 12, Dernekpazarı’nda en düşük 5, en yüksek 14, Çaykara’da en düşük 4, en yüksek 14 derece sıcaklık tahmin ediliyor.
Trabzon’un turizm bölgesi Uzungöl’de ise  Salı ve Çarşamba günleri sıcaklığın 0 dereceye kadar düşebileceği kaydediliyor.