Şehrin en işlek caddesi olan Maraş Caddesi’nde, 14 Mayıs seçimleri öncesinde olduğu gibi parti stantları tekrar kuruldu. Caddede, ilk olarak Cumhur İttifakı’ndan AK Parti ve Millet İttifakı’ndan CHP tarafından stantlar açıldı.

28 MAYIS’A KADAR DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

AK Parti ve CHP’nin stantlarında bulunan parti üyeleri, basılan broşürleri vatandaşlara dağıtıyor. Her iki partinin broşürlerinde Cumhurbaşkanlığı ile ilgili vaatler yer alırken, bire bir görüşmelerle vatandaşlarla etkileşim sağlanıyor. Maraş Caddesi’nde stant kurma faaliyetlerinin 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine kadar devam edeceği belirtiliyor.

AK PATİ’NİN 2, CHP’NİN 1 STANTI VAR

Kuzeyanadolu.net'in haberine göre:

Şu anda Maraş Caddesi’nde AK Parti’nin 2, CHP’nin ise 1 standının bulunduğu ifade edilirken, ilerleyen günlerde ittifaklarda yer alan diğer partilerin de stant kurması bekleniyor. Bu durum, seçim atmosferinin daha da yoğunlaşacağı ve farklı siyasi görüşlere sahip partilerin Trabzon halkıyla daha fazla etkileşimde bulunacağı anlamına geliyor.

SİYASİ FAALİYET

AKTİF ŞEKİLDE ÇALIŞMA YAPIYORLAR

Stantların kurulduğu Maraş Caddesi, Trabzon’da siyasi çalışmaların merkezi haline gelmiş durumda. Vatandaşlar, bu caddede partililerle doğrudan iletişim kurma fırsatı buluyor ve siyasi partilerin vaatlerini yakından takip edebiliyor. Seçimlerin ikinci tura kalmasıyla birlikte heyecanın arttığı Trabzon’da, siyasi partilerin aktif şekilde çalışmalarını sürdürdüğü gözlemleniyor.

SİYASET4-1

Bu kez CHP'li isim Trabzon'da caminin yıkılmasına karşı çıktı Bu kez CHP'li isim Trabzon'da caminin yıkılmasına karşı çıktı

VATANDAŞLAR İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Maraş Caddesi’nde kurulan stantlar, seçim sürecinin önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Partiler, broşürler ve görüşmeler aracılığıyla vatandaşları bilgilendirerek desteklerini kazanmaya çalışıyor. Trabzon’da siyasi atmosferin giderek hareketlendiği ve stant kurma faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde diğer partilere de genişleyeceği bekleniyor.