KUZEYANADOLU.NET - ÖZEL HABER -  Trabzon Ortahisar Ziraat Odası Başkanı Mustafa Bekar, emekli olan  bazı çiftçilerin emeklilere yapılan bir defaya mahsus 5 bin liralık ikramiyeden faydalanmak için Ziraat Odasına, kayıtlarını sildirmek için başvurduğunu söyledi. KAYITLARINI SİLDİRMEK İSTEYENLER ESKİ ÜYELER

Kayıtlarını sildirmek isteyen çiftçilerin, Ortahisar Ziraat Odasına 2003 – 2006 yılları gibi eski tarihlerde üye olup, Alan Bazlı Destek almayanlar olduğunu kaydeden Bekar, “Kayıtlarını sildirmek isteyenler var. Yeni üye olanlarda çok yok. Ancak 10 – 15 sene önce üye olanlardan var. Örnek vermek gerekirse, 2003 – 2006 gibi yıllarda üye olmuş, ancak Alan Bazlı Destek almayanlar kayıtlarını sildirmek istiyor.

“500 metre kare 1 dönüm yer için neden uğraşayım” diyor. Gelip sildirmek istiyor. Haklı adam. 10 dönümü olan 1700 TL alıyor.

Zannediyorlar ki faydalanacaklar. Hayır öyle bir şey yok” dedi.

BİZİ ZOR DURUMA SOKTULAR

Bu yapılanların sivil toplum kuruluşlarına zarar verdiğini ifade eden Bekar, “Bende gelen insanlara, usanmadan bıkmadan anlatıyorum. Burada kayıt sildirmek size bir şey kazandırmıyor. Çoğu sildirmiyor kaydını gidiyor. Bizi zor duruma soktular.

Ben burada canla başla çalışıyorum bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bir sürü engelle karşılaşıyoruz.

BU SEBEPLERDEN DOLAYI GİDEMİYORUZ

Dün hayvancılıkla uğraşan 40 kardeşlerimizi 7 köyden toplayıp Konya’ya gönderdik.

Memur ve Emeklilerin Zam Oranları Açıklandı Memur ve Emeklilerin Zam Oranları Açıklandı

Bu sebeplerden dolayı ben gidemiyorum. Yönetimden bir kişiyi onlarla gönderdik. 2 günlük programları var. Süt tesislerini gezecekler.

BIRAKIN DA ÇALIŞALIM

Bırakın da çalışalım. Avrupa’da STK’lara devlet o kadar imkanlar veriyor ki onların önünü açıyor ki, hükümetler bütün programlarını onların önerisi doğrultusunda yapıyor. Bizim burada yok” dedi.

Editör: Serkan Kılınç