61SAAT HABER SERVİSİ - Edinilen bilgilere göre olay, önceki gece yarısı Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde meydana geldi.

Yaşları 20 ile 30 aralığında olduğu kaydedilen dört genç, hastanede tedavi gören bir yakınlarını ziyaret etmek için özel otomobilleriyle birlikte acil servis önüne geldi.

Güvenlik görevlilerinin, kendilerine ziyaretin mevcut koşullarda gerçekleşmesinin mümkün olmadığını belirtmesi üzerine gençler ile görevliler arasında arbede yaşandı. 

Güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, gençlerden birinin araçtan aldığı silahı çıkardığı ve bu durumun da çalışanlarca engellendiği ileri sürüldü.

Yaşanan arbede sonrası, gençler hızla hastaneden uzaklaşırken, durum çalışanlarca polis ekiplerine haber verildi.

Hastaneye gelen polisler,  yaptıkları çalışma sonrasında gençleri kısa sürede yakaladı.

Olayda bir kişinin tutuklandığı kaydedilirken konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Ekran Resmi 2022-10-27 11.48.30

ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASINDAN BASIN AÇIKLAMASI

Yaşanan olayla ilgili olarak Öz Sağlık- İş Sendikası’ndan bir basın açıklaması geldi.

Bu sabah, Trabzon Şube ve Karadeniz Bölge Başkanı Engin Erbaşaran önderliğinde, çok sayıda hastane çalışanın katılımıyla hastane acil servisi önünde gerçekleşen basın açıklamasıyla şahıslar kınandı.

Ekran Resmi 2022-10-27 11.48.23

ÖZEL GÜVENLİKLERİN OLAYLARA MÜDAHALE SIRASINDA…

Başkan Engin Erbaşaran’ın açıklaması şu şekilde:

“Sağlıkta şiddet denildiğinde, hepimizin canı ayrı ayrı yanıyor. Doktoru, hemşiresi, işçisi, memuru, her biri için ayrı ayrı ama aynı tepkiyi veriyoruz.
Mevzuatta palyatif olarak yapılan düzenlemelerin yetersizliği bir türlü uyulama birliğinin sağlanmaması, özellikle hastane özel güvenliklerin olaylara müdahale sırasında savunmasız bırakılması, bu gözyaşlarına, bu acıları dindirmeyecek bir gerçektir”

0-3