61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’un Kasım ayında yapılması planlanan 3 yatırımın ihalesinin iptal edildiği görüldü. İhalesi iptal edilen ilk proje Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Nöbet Kulesi oldu. 

Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları tarafından 8 Kasım 2022’de yapılması planlanan ihale kapsamında Betonarme 6 katlı Nöbetçi Gözetleme Kulesi yapılması planlanıyordu. Bu ihalenin iptal edilme nedeni, “Bütün tekliflerin alıma ayrılan ödeneğin / yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması” nedeniyle olduğu belirtildi. 

Diğer iptal edilen proje ise Yeşil Yol Projesi Rize İli İkizdere İlçesi Eskice Köyü - Trabzon İl Sınırı arası yol onarım ve Beton Kaplama İnşaat projesi… Bu ihalenin de 18 kasım 2022 tarihinde yapılması planlanıyordu. Bu ihalenin iptal edilme nedeni ise İdari Şartnamenin Uygun Olmaması nedeniyle olduğu kaydedildi. 

Bardhi’nin bir garip Trabzonspor istatistiği! 4 gol attı ama her maçı… Bardhi’nin bir garip Trabzonspor istatistiği! 4 gol attı ama her maçı…

Kasım ayında son iptal edilen ihale ise Trabzon İli Şalpazarı İlçesi, Dereköy Mahallesi 53 konut inşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi… Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 24 Kasım 2022’de yapılması planlanan ihalenin iptal nedeni ise, “Geçirli teklifin alıma ayrılan ödeneğin / Yaklaşık maliyetin üzerinde olması” nedeniyle olduğu görüldü. İhalenin iptal tarihi ise 29 Kasım 2022 olarak belirtildi.