Birhan Emre Yazıcı : Kimliğimizden ödün vermeyeceğiz! Birhan Emre Yazıcı : Kimliğimizden ödün vermeyeceğiz!

61SAAT HABER SERVİSİ - Edinilen bilgiye göre olay Trabzon’un Maraş Caddesinin Meydan Parkı tarafında bugün akşam saatlerine doğru meydana gedi.
3 kişilik Türk çocukların olduğu grup, Maraş Caddesine girerken 8 kişilik mülteci olduğu ileri sürülen bir çocuk grubu ile aralarında henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü tartışma çıktı. 

VATANDAŞLAR AYIRDI AMA…
Çocukların arasında çıkan tartışma, çevredeki vatandaşlar tarafından ayrıldı. Ancak mülteci olduğu ileri sürülen gruptan bir çocuk, ayrılarak 3 kişilik Türk çocuk grubundaki bir gence yumruk vurdu.
Aldığı yumruk darbesi ile Türk çocuk yaralanırken, 8 kişilik mülteci grubu ise olay yerinden uzaklaştı. 
Türk çocuklar, mülteci gruba her hangi bir sataşma vs yapmadıklarını yolda yürürken 8 kişilik mülteci olduğunu iddia ettikleri grubunun kendilerine sataştığını iddia etti. 

BABA OLAY KARŞISINDA DUYDUĞU ÖFKEYİ DİLE GETİRDİ
Olayın ardından yumruk yiyen çocuğun babası Ö.Y.’de olay yerine geldi.  Olay yerinde yaşanan duruma duyduğu öfkeyi dile getiren Baba Ö.Y., “Yeter artık eter bıkkınlık geldi. Benim evladım, sizin evladınız. Elin çocuğu gelecek, benim çocuğum dövecek. Tartaklacak, küfür edecek. Bile bir şey yok. Polis de bizim, devlet de bizim, halk da bizim herkes bizim, bu vatan bizim. Başka kimsenin değil. Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, askerile, polisiyle… Biz bu memlekette yabancılık mı çekeceğiz?” Şeklinde bağırdı.
Yumruklu saldırı ile yaralanan çocuk, ambulansla hastaneye kaldırılırken durumunun iyi olduğu belirtildi.

FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİ
Olay anında Türk çocukların kendilerine saldırdıklarını iddia ettiği mülteci çocukların fotoğrafını çektiği ve bu fotoğrafları polise vererek şikayetçi olacağı belirtildi.