Sümela Manastırı, Ramazan  Bayramı boyunca ziyaretçi  akınına uğradı! Sümela Manastırı, Ramazan Bayramı boyunca ziyaretçi akınına uğradı!

Cumhuriyetin 100.yılı kapsamında yapılan bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif  etkinliklerde bugün sahaya FUTSAL çıktı.
23 takım ve  300 öğrencinin katılacağı turnuvanın açılışı bugün Mehmet Ali Yılmaz Spor Tesislerinde yapıldı.
Açılış müsabakalarına Ortahisar Belediyesi Spor İşleri Müdürü Selçuk Aydın ve Ortahisar İlçe Millî Eğitim Müdürü Cemil Karakaş birlikte katılarak hem öğrencilerin heyecanını paylaştılar hem de topla ilk buluşan onlar oldular.


 

COŞKUMUZ YÜZÜNCÜ YILA ÇOK YAKIŞIYOR!

Ortahisar İlçe Millî Eğitim Müdürü Cemil Karakaş yaptığı açıklamada:
"Okul dışında ve ilgi duydukları alanlarda öğrencilerimizin varlık göstermesi hem onları hem de bizleri mutlu etmektedir. Sporun ahlâkını, duygu birlikteliğini ve dostluğu tecrübe etmelerini önemsediğimiz çocuklarımız için Cumhuriyetimizin 100.yılına yakışan bir coşkuyla değer üretmeye gayret edeceğiz. Turnuvaya katılan tüm okullarımızı,öğretmen ve öğrencilerimizi şimdiden kutluyoruz. Bizlere eğitimin olduğu her yerde tüm imkânlarıyla destek olan Ortahisar Belediyemize ve Başkanımız Sn.Ahmet Metin Genç'e  her daim müteşekkiriz" şeklinde konuştu.

Ortahisar Belediyesi Spor İşleri Müdürü Selçuk Aydın da konuşmasında,
çocukların sporla kendilerini ifade etmelerinin fiziksel ve ruhsal olarak onları daha mutlu bireyler yaptığını bu bağlamda belediye olarak onların bu heyecanına ortak olmak ve onları desteklemek için her daim sahada olduklarını vurgulayarak Ortahisar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne ve katılım sağlayan okullara teşekkür etti.