61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Boztepe’de Ortahisar Belediyesi tarafından yapılan yürüyüş yolunu, gündeme taşıdı. 

Of'tan deprem seferberliği! Of'tan deprem seferberliği!


Zorlu, yürüyüş yolunun futbol sahasına giden ve korkutu olmasından dolayı esas ilgi çekici olan bölümünün yapılmadığını ifade eden Zorlu, “Siz burada şöyle açıklamıştınız: “Kaya üzerine oturtulmuş uçan yol” 

Uçan yol 850 metreye düştü, 250 metresi uçmuş. Bunu neden yapmadınız. İçişleri Bakanlığı ve Çevre Şehircilikten kaynak sağlamıştınız. 250 metresi yok oldu. Yine mi para yetmiyor, yoksa burayı Büyükşehir mi yapacak?

Burada kullanılan kereste konusunda bilgi sahibi olmak isterim. Kızlar Manastırında kullanılan zemin kaplaması, çürümüştü. Burada sizin açıklamalarınızdan bir sistem uygulandı. Hangi ağaç kullanıldı?” Diye konuştu. 

7-12

2 ETABA AYRILDI

Bunun üzerine Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Beder, “Cüneyt bey haklı. Biz burda sunum yaptığımız animosyanda, uçan yol da içindeydi. Maşatlık’ta halı sahaya kadar inen yol güzergahı vardı Ancak uygulama projelerini yaparken kayaçta ayrışma ve sıkıntıların oluduğunu gördük.
Sadece biz değil, üniversiteden de hocalarımız vardı. Hem yapım aşaması hem de uygulama projeleri açısından uzun süreceğini düşünerek etapladık. 

Önce 1. Etapta 850 metreyi tamamlayalım, ondan sonra 2. Etabı yapalım dedik. Kaldırmış değiliz gündemde. 

Kullanılan malzemelerle ilgili de piyasada sağlıksız ürünler oluyor. Bizim kullandığımız ürün vakumlu, 2 sefer fırınlanmış Ladin ağacından. Ön görümüz bir sıkıntı olmayacağı yönünde” dedi.