61SAAT HABER SERVİSİ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Başkanlığında yapılan ilk bileşimi Trabzon’da ki partilerin ilçe başkanları da takip etti. 

Meclisin açılışında Başkan Genç, geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. 

Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk… Vatandaşlara ‘Trabzon’da, milletvekilleri görevlerini layığıyla yapıyor mu?’ diye sorduk…

Ardından ise meclis üyeleri söz alarak gündem dışı konularla ilgili sorular sordu. 

DAYI: BÜYÜKŞEHİR OLMADAN ÖNCE SIKINTILAR ASGARİYDİ

CHP’li meclis üyesi Ömer Dayı, ulaşım konusunda söz aldı. Dayı, “Ulaşım otobüs konusu, Trabzon’da gördüğüm kadarıyla kanayan bir yara. Bu mağdur olan bir çok merkezde mahallemiz var. Hatta şu söyleniyor: Büyükşehir olmadan önce, böyle bir sıkıntılarının çok asgari olduğu… 
Özellikle Aygören Vadisi… Bu yönüyle çok büyük sıkıntı yaşıyor. 

GENÇ: MUHTARLARIMIZ MURAT BAŞKAN İLE GÖRÜŞTÜ

(Bu sırada araya Giren Başkan Ahmet Metin Genç: Muhtarlarımız, Murat başkan ile görüştüler o konuda adım atılıyor… ifadelerini kullandı)

DAYI: MAĞDUR OLDUKLARINI SÖYLÜYOR

Vatandaş söylüyor, muhtar söylüyor. Büyükşehir olmadan önce bu sorunlar çok daha asgariydi. Büyükşehir olmakla vatandaş daha çok hizmet beklerken, maalesef bu noktalarda mağdur olduklarını dile getirmek istiyorum. Mesela, Gözalan Mahallesine hiç otobüs gitmiyor. Karlık, Geçit, Sayvan, bir çok daha mahallemizin mağdur olduğu gibi şikayetlerle karşı karşıya kalıyoruz” dedi. 

DAYI: RİZE BELEDİYESİ, TRABZON’A GELİYOR… 

Dayı, ayrıca “Rize Belediyesi Trabzon’a ulaşım sağlıyor. Trabzon’a ulaşım sağlıyor. Neden bizim böyle bir uygulamamız yok” diye sordu. 

CHP’li meclis üyesi Oktay Söğüt’te otobüslerin ilerleyen saatlerde bir çok mahalleye çalışmadığını da söyledi.