D. U., (32), Fatih Yedikule'de 2 yıl önce Zahir Benferchiche'nin tanıştırdığı Zahra Nojioua (29) ile evlendi.

DHA'nın aktardığı bilgilere göre; 

Ancak evlilik boyunca ikili arasında sürekli sorunlar yaşandı.27 Mayıs'ta, D. U., ve eşi Zahra Nojioua arasında yeniden bir tartışma patlak verdi. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine D. U.,, eline aldığı bıçakla eşinin boğazını keserek öldürdü.

İkinci Cinayet: Tanıştıran Kişiyi de Öldürdü

Eşini öldürdükten sonra evden çıkan D. U.,, kendisini eşiyle tanıştıran ve camide tuvalet temizliği işiyle uğraşan Zahir Benferchiche'nin (59) çalıştığı Topkapı'ya gitti.

Ahşap kaşık ustası hemşire, sanatını gelecek nesillere aktarmak için çaba gösteriyor Ahşap kaşık ustası hemşire, sanatını gelecek nesillere aktarmak için çaba gösteriyor

İddiaya göre, D. U., burada eşini öldürdüğü bıçakla Benferchiche'yi de öldürdü ve kaçtı. Cinayetlerin ardından D. U.,'nun yakalanması için geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. 

23

Trabzon'da Yakalandı

Şüphelinin Trabzon'da olduğu bilgisi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Ekipler, gece saatlerinde Arsin Organize Sanayi Bölgesi'nde tuvalet olarak kullanılan metruk bir yapıda şüpheliyi yakaladı.

222988
(Zahir Benferchiche)

Soruşturma Devam Ediyor

D. U.,'nun işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'a gönderileceği öğrenildi. Cinayetlerle ilgili soruşturma sürüyor.

Editör: Serkan Kılınç