Şinik OSB için kollar sıvandı Şinik OSB için kollar sıvandı

61SAAT HABER SERVİSİ

Toplantıda en ilginç anı ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun konuşması sırasında yaşandı. 

Zorluoğlu, toplantğ öncesinde hazırlanan konuşma metni yerine farklı bir metin verilince, “Esasında konuşma hazırlamıştım. Bu sabaha kadar ne konuşacağımı bir ben bir de Allah biliyordu. Ancak arkadaşlar yanlış metin koymuşlar... Şimdi ne konuşacağımı bir Allah biliyor” dedi. 

Zorluoğlu’nun bu sözleri salonda gülümsemelere neden oldu. 

Spontane olarak konuşmasına devam eden Zorluoğlu, “Trabzon güzel bir yaz geçirdi. Trabzonspor’umuzun şampiyonluğu geldi. Hakikaten şehir sadece Trabzon’da yaşayanlar değil, dünyanın bir çok noktasında Trabzonlular şampiyonluk yaşadı. 

Şamiyonluğun yanı sıra bu sene Trabzon’da da muhteşem bir turizm sezonunu geride bırakmak üzereyiz Şehrimize 700 binden fazla yabancı turist geldi. Yerli turistleri de saydığımızda muhteşem bir turizm sezonunu geride bırakıyoruz. Bizim hesaplarımıza göre turizmde sadece yabancı turistten elde ettiğimiz gelir 1 milyar dolarlık bir gelir. 
Tabi turizm geliride bir çeşit ihracat geliri sayılır. 1.2 milyar dolarlık ihracat yapmışsakta, buna Turizmden elde edilen geliri de koymak lazım. Ben Trabzon’un 2 milyar doların üzerinde ihracat elde ettiğimizi değerlendiriyorum. 
İhracatta iddialıyız. Sadece fındık değil bir çok sektörde 130’dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Aldığımız işaretler geçen yılı da geçeceğimizi gösteriyor” dedi. 

WhatsApp Image 2022-10-04 at 11.37.53

ÇOK İYİ BİLMELİYİZ Kİ… 

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde meşakkatli ve mücadeleyi gerektiren zorlu yolculuk olduğunu hepimiz biliyoruz. Önümüze koyulmaya çalışılan bir sürü engelleme ve badirelere rağmen kararlı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Çok iyi bilmeyiz ki işimiz kolay değil, şunu da biliyoruz ki hiç bir zorluk bizi bu meşakkatli yoldan alıkoyamayacaktır. 
Trabzon adına ticarette, sanayide yapılan çalışmalar atılan adımların sonuçları bizleri her geçen yıl daha da memnun etmektedir. 
130’un üzerinde ihracat yapılıyor. Bizler tabiki bununla yetinmeyerek, şehrimizin bölgesinde ülke ve dünya genelinde söz sahibi olması için tüm çalışmalarımızla gayretlerimizle bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Böylece Trabzon’umuz ticaretin şehri olmanın yanı sıra, ülkemizin ihracatında ekonomisinde değeri olan, özellikle bölgesinde lokomotif bir şehir olarak görevini üstlenmeye devam etmektedir” diye konuştu.