Trabzon’da şehrin kalabalık noktalarındaki trafik lambalarının kırmızı kısmına ‘Katil İsrail’ yeşil kısmına ise ‘Özgür Kudüs’ yazılı etiketler yapıştırıldı.

İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik soykırıma dönüşen saldırılarına Türkiye’nin dört bir yanından tepkiler bitmiyor.

Ajet, Trabzon’da yolcularını saatlerce bekletti Ajet, Trabzon’da yolcularını saatlerce bekletti

Son olarak Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar ilçesinin bazı mahallelerinde trafik ışıklarında farklı bir uygulamaya imza attı. Yapılan çalışmalarla ışıklara, "Katil İsrail ve Özgür Kudüs” etiketleri eklendi. Büyükşehir Belediyesi’nin İsrail’in katliamlarına dikkat çeken çalışması vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı.

Filistin hepimizin meselesi

İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği ve soykırıma dönüşen saldırılarına asla sessiz kalamayacaklarını vurgulayan Başkan Genç, “İsrail, dünyanın gözü önünde çocuk, kadın, yaşlı demeden insanları katlediyor, soykırım gerçekleştiriyor. İnsani yardımların girişini engelliyor. Kalplerimiz artık dayanmıyor, ruhlarımız sızlıyor. Hepimizin bu noktada tek ses olması gerekiyor. Bizler her platformda ve her zaman tepkimizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Şehrimizde bulunan işlek yerlerdeki trafik lambalarımıza ’Katil İsrail ve Özgür Kudüs’ etiketleri asarak İsrail katliamına tepki verme hususunda farkındalık oluşturmak istedik. Bizim medeniyetimizin bize öğrettikleri var. Hiçbir zaman soykırıma ve yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan, barışın tesisi edilmesi için yoğun çaba harcayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu noktada duruşu net. Bizler de her zaman o duruşun yanında yer alacağız. Bu süreçte Müslümanların birbirine daha fazla kenetlenmesi gerekiyor. Çünkü Filistin, sadece Filistinlilerin değil, hepimizin meselesidir” diye konuştu.

Kaynak: iha