Trabzonspor’un kendi sahasında konuk ettiği Beşiktaş’ı 3-0 mağlup ettiği karşılaşmada Şenol Güneş için yapılan tezahüratlar gündem olmuştu.

Tribünlerin bir bölümünden yükselen hakaret içerikli tezahüratlar sonrası ASKF Başkanı Cahit Erdem’den Şenol Güneş’e destek veren bir açıklama geldi.

ACIMASIZ ELEŞTİRİLER

ASKF Başkanı Cahit Erdem yapılan tezahüratların yanlış olduğunu belirterek, “Futbola ömrünü vermiş, Trabzonspor’u şampiyon yapan efsanelerden birisi olan Şenol Güneş’e yapılan çirkin söylemi esef ile kınıyorum. Tıpkı kendi çocuklarımız hata yaptığında acımasız bir şekilde eleştirilmesi, bir maç kaybedildiğinde kulüp başkanını istifaya davet edilmesi gibi hareketler asla kabullenilemez. Trabzonlu olmayan insanlara karşı gösterdiğimiz hoşgörüyü neden kendi değerlerimize, altyapıdan yetişen futbolcularımıza zor günde taşın altına elini koyan başkanımıza neden göstermiyoruz? Unutmayalım ki yarın bu insanlarımızı bulmakta da zorluk çekeceğiz. Küçük şeyler için birbirimizi kırmak kötü laflar söylemek bize asla bir şey kazandırmaz” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da hırslı antrenman! Eksikler var, Pepe ise... Trabzonspor'da hırslı antrenman! Eksikler var, Pepe ise...