61Saat Spor Servisi - WBC Asya Kemeri’ni alan ilk Türk sporcu olan Fatih Keleş büyük şölenin ardından basının karşısına çıktı. Çınaraltı restoranında gerçekleşen toplantıya Fatih Keleş’in yanı sıra Asya Kemer Gecesi’nde ringe çıkan bir diğer Trabzonlu boksör Mustafa Çolak, gecenin prodüktörlüğünü yapan Nazım Dalkıran, Gökhan Kazaz’la birlikte Trabzon Boks İl Temsilcisi Hasan Soysal da katıldı.

"BAŞKA ŞEHİRDE OLSAK EL ÜSTÜNDE TUTULURDUK"

Fatih Keleş maç öncesi yaşadıklarından bahsederek; “Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Maçın bu kadar zor olacağını düşünmemiştim. Genelde rakiplerimin çoğunu izlemem tecih etmiyorum, yine izlememişti. Herkes rakibimi izlememi söyledi. İyi bir boksörün ne zaman ne yapacağını kestirirsin. O zaman anladım bu maç zor geçecek. Son birkaç gün kala maçın zorluğunu idrak ettim. Nakavt düşünmemiştim. Zor bir maçı böyle kazanmak anlatılmaz bir duygu. Biz boksörleri hiçbir zaman gündemde tutmuyorlar. Bir iki gün sonra unutuluyoruz. Biz Trabzon’da değil başka şehirde olsaydık gerçekten el üstünde tutulurduk. Bu şehirde herkes boksör” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-05-01 at 11.33.38

Mustafa Çolak Ermeni rakibiyle maçını anlatarak; “Güzel bir kamp süreci geçirdik. Fatih Abimle birlikte hazırlandık. Ermeni rakibime karşı güzel bir performans sergiledim. Aramızda ciddi bir tecrübe farkı olmasına rağmen kazandım. Günde 2-3 saat maç izliyorum. Boksörlerin imik ve tavırları hoşuma gidiyor. Ringin içinde psikolojik bir savaş var” dedi. 

ÖZAK VE KARAİSMAİLOĞLU'NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Nazım Dalkıran genç sporcuların önemini dile getirerek; “Bakıldığı zaman böyle geceler genelde İstanbul’da yapılmakta. Bu organizasyonların yapılması maddi olarak çok büyük külfet. Bu işin artı ve eksileri var. Bizzat Bakan Karaismailoğlu’nun gelmesi bizi çok gururlandırdı. Kendisine çok teşekkür ederiz. Her daim yanımızda olan Ahmet Metin Genç’e teşekkür ederiz. Faruk Özak o kadar duyarlı ki, her gün görüşüyoruz. Çok değerli bir isim. Altı da üstü de iyi biliyor. Fatih Keleş bu kemeri bütün Türkiye’yi mest ederek o kemeri aldı. Bu çocuklara sahip çıkmalıyız. Bunlar bizim evlatlarımız. Bizi yöneten siyasetçiler değerlerimize sahip çıkmalıdır” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-05-01 at 11.33.38 (3)