Trabzonlu İş Kadını Merve Kesat Astroloji aplikasyon projesi için 650 bin dolar yatırım aldı.


Çalışmalarına İstanbul’da başlan Heralogy‘nin kurucusu ve CEO’su Merve Kesat geçmişte Yemeksepeti Vale projesini yönetmişti.
Astrolojiyi teknoloji ile buluşturan Heralogy; astroloji severlerin favorisi olma iddiasını taşıyor. Türkiye ile başlangıç yapacak olan uygulama; MENA, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya açılmayı hedefliyor.

Heralogy CEO’su Merve Kesat egirişim’e verdiği özel demeçte: “Astroloji ve dijital kullanıcı deneyimi kulvarlarında yıllardır biriktirdiği tecrübe ve bilgi birikimini birleştirdiği yeni projesi için heyecan duyuyoruz. Türkiye’de daha önce hiç denenmemiş bir şeyleri hayata geçirmek oldukça heyecan verici. Astroloji ile ilgisi olsun olmasın herkesin deneyeceği ve kullanmaktan keyif alacağı bir uygulama üzerine çalışıyoruz. Türkiye’de en büyük; Dünya’da ise en çok yüklenen ilk 5 Aplikasyon içerisinde yer almayı hedefliyoruz.” dedi.
Bu fikrin çıkış noktasıyla ilgili Merve, “Yemeksepeti’nde çok yoğun bir çalışma temposundayken tutkuyla bağlanabileceğim bir hobi aradım, astroloji ile ilgilenmeye başladım. Her zaman kendi işimi, girişimimi yapmak istedim. Ve işten ayrılarak astrolojiyi teknolojiyle birleştirmeye karar verdim. Kendi işimi en iyi şekilde yönetilmek için de Proje Yöneticiliği’min yanına astrolog sıfatını ekledim.” dedi.