61SAAT HABER SERVİSİ - Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı açıklamaya göre, olayı haber veren kişi, ailenin bir akrabası olduğu ifade edildi. Akraba ile kadının buluşmak için sözleştikleri, ancak kadının gelmemesi üzerine evine gidip durumu yetkililere bildirdiği ifad eedildi. 

Polise ihbarın ardından yapılan incelemede, cinayetin işlendiği yerde bıçakla öldürülen 3 kişinin cesedine rastlandı.

ESKİ EŞİ HAKKINDA 2 KEZ ŞİKAYETTE BULUNMUŞ

Olayın şüphelisinin ise kadının 47 yaşındaki eski eşi olduğu ifade edildi.   Fransa'da yayınlanan haberlere göre, kadının mayıs ayının başından itibaren eski eşi hakkında 2 kez şikayette bulunduğu da ortaya çıktı.  Aile, yaklaşık 10 yıldır söz konusu adreste yaşadıkları ifade edilirken, kadının bir yakınına Çarşamba günü  "Korkuyorum" dediği bilgisi de haberlerde yer aldı.   

OLAYIN ŞÜPHELİSİ TUTUKLANDI

Olayın şüphelisi olan eski koca ise bugün gözaltına alınarak tutuklandı. Olayda hayatını kaybeden kadın ve eski kocasının aslen Trabzonlu oldukları ifade ediliyor.  Bu trajik olay, toplumda derin bir üzüntü ve endişe yaratmış durumda. Yetkililerin olayın tam olarak aydınlatılması için çalışmalarına devam ettiği belirtiliyor. Şahsın bugün Yevelines’teki Plaisir kasabasında tutuklandığı ifade edildi. Yargıç yaptığı açıklamada “Bir telefon dükkanı çalışanının aramazı üzerine” tutuklandığını da ifade etti.

ESKİ EŞİYLE İLETİŞİM KURMASI YASAKLANMIŞTI

Şahsın Eylül 2021’de eşine ve kızına şiddetten dört ay ertelenmiş dinetemli serbestlik dahil olmak üzere 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı da Fransa’daki haberlerde yer aldı.
Şahsın serbest bırakıldığından beri de eski eşiyle iletişim kurmasının yasak olduğu ifade ediliyor.
Olayda şahsın cinayetlerin üzerinden 48 saat geçtikten sonra gözaltına alındığı ifade edilirken polisin soruşturmanın sürdüğü belirtiliyor.

2022'DE FRANSA'DA 104 KADIN EŞİ VEYA ESKİ EŞİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Otopsi sonuçlarının 1 hafta süreceği kaydedilirken,  Fransa’da 2022’de en az 104 kadın eşi veya eski eşi tarafından öldürüldüğü bilgisi de Fransız haber sitelerinde yer aldı.