61SAAT HABER SERVİSİ - Kayserispor’un Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna taşıdığı Onur Bulut transferi ile ilgili bugün de Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç konuştu..

Trabzon’da konuyla ilgili gelen soruya Koç, “Dün Beşiktaş başkanı çok kıymetli Ahmet Nur Çebi bu konuda bazı açıklamalar yaptı ama incitici ve üzücü açıklamalar. Onur Bulut, Kayserispor ile 3 yıllık tadil sözleşmesi imzalamış ve bunu

TFF’ye vermiştir.

Bu imza atılırken hiçbir zorlama, kapı kapatma olayı olmamıştır.

Bunun fotoğraflarını bizatihi servis etmiştik.

Deprem olduğu gün TFF’ye verildiği için biraz gölgede kalmıştı. Ardından yaşananlar, açıkçası Beşiktaş kulübünün ağırlığına yakışmayan davranışlar.  

Bu yüzden bu konuyu uzatmanın, polemik yapmanın iki camiaya da faydası yok.

Bir şekilde UÇK’ya taşındı bu konu. Biz haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Beşiktaş’ta haklı olduğunu düşünerek bu transferi gerçekleştirdi.

Ama biz hataları olduğunu, hem başkana hem de kulübün idarecilerine gerekli seviyede belirttik. Bu hataları kabul etmeyerek, hukukun sonucunu beklemek isteyen kendileri.

Yeni Zigana Tünelinde ilk olay! Araç alev alev yandı... Yeni Zigana Tünelinde ilk olay! Araç alev alev yandı...

Bizde bu sürecin hukuk zeminine taşıdık.

Bu dakikadan sonra tekrar dün, bu açıklamayı yapması üzücü. Bu polemiği sürdürmek istemeleri bana pek mantıklı gelmiyor.

Zaten 15 – 20 gün sonra UÇK’dan karar çıkacak ve herkes buna saygı gösterecek.

Ben futbolcunun bu polemiklerden uzak şekilde oyunu oynamasından yanayım. Bu polemikler büyüdükçe en çok oyuncu zarar görüyor.

Kayserispor’un tavrını açıkladık. Biz bunu UÇK’ya taşıdık. 3 yıllık sözleşme imzaladığımız bir futbolcunun başka bir protokol adı altında bahane gösterilerek transfer edilmesi, biraz açıkçası eski tür transfere benziyor. Modern ve çağdaş futbol var. Umarım bu konuşma da son olur ve Onur Bulut konusu açılmaz…” dedi.

Hatırlanacağı üzere Onur, aslen Trabzonlu olduğunu küçükken de Trabzonspor sevgisiyle büyüdüğünü açıklamıştı...