61SAAT HABER SERVİSİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin dün yaptığı açıklamayla duyurduğu ‘Evimiz, Evinizdir’ kampanyasına şu ana kadar 205 kişinin başvurduğu açıklandı. 
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremde mağdur depremzedeleri evlerinde ağırlamak isteyen Trabzonlular kampanya çerçevesinde harekete geçti. Trabzonlular depremzedeleri evlerinde ağırlamak için TİKOM’a kayıt yaptırmaya başladı. 
Yapılan kayıtlar çerçevesinde deprem bölgesinden bu şekilde bir talep gelmesi halinde Trabzonlular depremzedeleri evlerinde ağırlayacaklar. 
Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Atilla Ataman, “Eviniz evimizdir kampanyası çerçevesinde şu ana kadar TİKOM aracılığı ile depremzedeleri misafir etmek isteyen ailesi sayısı 205. Çok ciddi talep var. O taleplerin alınması da zaman alıyor” dedi. 

12 KİŞİ SAĞ KURTARILDI
Başkan Vekili Ataman, ayrıca deprem bölgesinde arama kurtarma çalıması yapan Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de enkazlardan 12 kişiyi sağ çıkardığını söyledi. Ataman, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye bünyesinde kurulmuş ekip, deprem bölgesinde şu ana kadar 12 kişiyi sağ olarak kurtarmıştır” dedi.