Fenerbahçe Kulübü, Ülker Stadyumu'nda Olağanüstü Genel Kurul toplantısı düzenledi.

Kongrede Acun Ilıcalı hazırlamış olduğu video yayınlanırken görüntülerde kullanılan ifadeler Trabzonspor taraftarları tarafından tepkiyle karşılandı.

Videoda Trabzonsporlu taraftarlar için "Hain futbol teröristleri" ifadelerini kullanmış Ali Koç ise 'Trabzon özerk bir cumhuriyet mi' demişti. Bu söylemler büyük tepkiyle karşılanmıştı. 

TRABZONSPOR'DAN YANIT GELDİ

Trabzonspor'da o isimlerin akıbeti belli oluyor! Trabzonspor'da o isimlerin akıbeti belli oluyor!

Trabzonspor Kulübü bugün sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak Ilıcalı'nın yayınladığı videodaki söylemlere yanıt verdi.

Videoda ise şu ifadelere yer verildi.

4000 yıllık tarihi geçmişiyle Fatih'in fethettiği, Yavuz'un Valilik yaptığı, Kanuni'nin doğduğu, Atatürk'ün 3 kez ziyaret ettiği kadim şehir Trabzon. Trabzon insanı mertliği ile bilinir. Doğru ve dürüsttür. Söyleyteceği sözü eğmeden bükmeden söyleyendir. Çalışkandır, inatçıdır. Vatanına milletine bağlı akıllı ve zekidir. Efsaneleri çoktur mesala, hem Trabzon'u hem Trabzonsporluları gururlandıran efsaneleri. Değerleri vardır, kimse söz edemez onlara. Erenleri vardır, çocuk yaşta şahadete ermiş Erenleri. Türk'ün bayrağı dışında başka bir bayrağın gölgesinin olmayacağı yerdir. Cambazlık yapıp koca bir şehrin insanlarına 'terörist' denilemeyecek yerdir Trabzon. 30 milyonla övündüğünüz yerde 85 milyonun saygı duyduğu çınardır Trabzon. Kirli ağızların kolayca ağzına alamayacağı şehrin takımıdır Trabzonspor. Haddini bilen merttir, vatan bölünmez tektir, Cumhuriyet içinde cumhuriyet kuran namerttir. Ne mutlu Türk'üm diyene.'