61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’da maliyetinden dolayı sözleşmesi feshedilen Marc Bartra, eski kulübü Real Betis ile anlaştı.

Kuzeyanadolu.net'in haberine göre: 

Oyuncunun transferi ise iki kulübün arasında ilginç bir durumun yaşanmasına neden oldu.

TRABZONSPOR GERİ VERDİ, TAKSİTİ BİTMEDİ

Trabzonspor, Marc Bartra’yı geçen sezon Ahmet Ağaoğlu’nun başkanlığı döneminde Real Betis’ten 1 milyon 250 bin Euro’ya transfer etti.

Bu para ise 2 seneye yayılarak 2 eşit taksit halinde ödenecekti.

Yani Trabzonspor geçen sezon Real Betis’e ilk taksit olan 625 bin Euro’yu öderken, bu yıl da 2. taksiti İspanyol kulübünün hesabına yatıracak.

REAL BETİS’TE OYNAYAN OYUNCU İÇİN AYNI KULÜBE 625 BİN EURO DAHA ÖDENECEK

Ancak oyuncunun yıllık 1,5 Milyon Euroluk garanti ücreti nedeniyle Trabzonspor’dan ayrılarak Real Betis’i geri dönmesi, sahalarda pek de sık görülmeyen bir durumun ortaya çıkmasına neden oldu.

Ortaya çıkan tabloya göre; Trabzonspor, bu sezon Marc Bartra'nın forma giyeceği Real Betis'e,  625 bin Euro (18 Milyon 600 bin TL) daha ödemek zorunda kalacak…

TRABZONSPOR ZARARDAN, KAR ETTİ

Bu transferde ise Trabzonspor zarardan kar etti. Çünkü KAP’a yapılan açıklamaya göre;

3 senelik anlaştığı Marc Bartra’ya geri kalan sezonlar için 3 milyon Euro ödemek zorunda kalacak olan Trabzonspor, oyuncunun sözleşmesini 1 Milyon Euro karşılığında anlaşarak feshettiği için 2 Milyon Euro karlı duruma düştü… Oyuncunun menajerlik ücreti, bonuslar ve imza parasıyla birlikte birlikte bu maliyet 4 milyon Euro'yu aşıyor.