61SAAT SPOR SERVİSİ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

MHK İLE İLGİLİ KAFAMDA SORU İŞARETLERİ VAR…

Yeni Malatyaspor’un Trabzonlu futbolcusu Ogün’den duygusal sözler! Enkaz altında kalan takım arkadaşımı kurtarmak için… Yeni Malatyaspor’un Trabzonlu futbolcusu Ogün’den duygusal sözler! Enkaz altında kalan takım arkadaşımı kurtarmak için…

"Daha hiçbir şey rayına oturmadı, ne zaman oturur şampiyonluk gelince. Şampiyonluk gelmeden, siz ağzınızla kuş tutsanız, saygı duyulmuyor. Daha gidilecek çok yolumuz var. Son birkaç haftada yaşananlar, bir MHK ile ilgili kafamda soru işaretleri var."

İYİ NİYETİNDEN ŞÜPHEM YOK…

"Federasyon başkanı ve yönetim kurulunun iyi niyetinden şüphem yok ama şunu söylemek istiyorum, bunu hatırlarsanız, Riva'da da söyledim. TFF'yi yönetenler basından, algı operasyonlarından, sosyal medyadan etkilenmemli. Hafif bir etkilenme sinyalleri aldım ama inşallah yanılıyorumdur. MHK'lar federasyonlar getirir götürür, başkanlar getirir götürür. Bildiğimiz hikayeler. Bu yapısal sorunu gidermek için pek çok yeni uygulamalar kullanılıyor. Bunların meyve vermesi uzun sürecek. Kulüpler Birliği'nde de sabırlı olmalıyız demiştim. Federasyon ağzıyla kuş tutsa da, dünyadaki örneklerini getirse de hakem camiası buna paralel hareket etmezse, desteklemezse arzu edilen sonuçlara ulaşamayabiliriz."

YABANCI HAKEM GÜNDEM…

"Yabancı hakem, Kulüpler Birliği'nde de gündem. Yabancı VAR, Federasyonun gündeminde. Yabancı hakemi konuşmak bile bizlerin ayıbı. Karşı olduğumu hep söylüyordum yakın zamanda ama 6-7 hakem eksiği var. Bu sezon özelinde denenebilir. Dışardan Yunanistan ve Suudi Arabistan hakem getiriyor. Bir orta yol bulunacaktır. Hakemlerin de artık pabucun pahalı olduğunu, onlarda tek beklenen şey olan işlerine odaklanmalarını, bu sefer bu federasyon ve kulüplerin ciddi olduğunu bilmeleri gerekiyor. Dünya Kupası arasında bazı değişiklikler olabileceği söylendi. Bakalım ne olacak. Bizim tek istediğimiz adil rekabet ortamı."

TRABZONSPOR - FENERBAHÇE MAÇINI YABANCI HAKEM Mİ YÖNETECEK?

Trabzonspor’un sahasında Fenerbahçe’yi konuk edeceği karşılaşmayı yabancı hakemin yönetmesi yönündeki iddialar gerçeği yansıtmıyor.