Brezilya Serie A Ligi'nde Flamengo forması giyen 27 yaşındaki futbolcunun, maçtan bir gün önce doping testi yapılmasını zorlaştırdığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Oyuncunun forma giydiği Flemengo kulübü de durumdan bir hayli şaşkın. Brezilya kulübü, oyuncuya temyiz konusunda yardımcı olacaklarını belirtti. Barbosa'nın futboldan iki yıl men cezası almasıyla ilgili kararın ardından kulüp, oyuncunun Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) itiraz edebileceğini açıkladı. Barbosa'nın cezasının ihlalin gerçekleştiği 8 Nisan 2023 tarihinden itibaren başlayacağı ve Nisan ayında başlayacak Brezilya Ligi'nde bu sezonu kaçıracağı bilgisi paylaşıldı.

Abdullah Avcı'dan transfer açıklaması! Ciddi şekilde mesafe kat ettik Abdullah Avcı'dan transfer açıklaması! Ciddi şekilde mesafe kat ettik

Gabriel Barbosa, iddiaları reddederek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Hiçbir zaman herhangi bir testi engellemeye veya hile yapmaya çalışmadım. Yüksek mahkeme tarafından aklanacağıma inanıyorum. Futbolcu olarak kariyerimin başlangıcından bu yana her zaman oyunun kurallarına uydum ve hiçbir zaman yasaklı madde kullanmadım" ifadelerini kullandı.