Projenin 1 hafta içerisinde tanıtılması bekleniyor. 
Projeyle ilgili son durumu açıklayan KuzeyAnadolu.net Trabzonspor Muhabiri Hasan Tüncel, yer tahsisinin bitmek üzere olduğunu alanın Erdoğdu Kışla’da düşünüldüğünü ifade etti. 

Trabzonspor yıldız avında! Avcı o ismi bekliyor! Trabzonspor yıldız avında! Avcı o ismi bekliyor!

Sabah Gazetesi Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel ise, “Bugün Birhan Emre Yazıcı ile görüşme gerçekleştirdim. O da projenin tamamen tanıtıma hazır olduğunu, planlananın 1 hafta içinde olduğunu ama birkaç gün sarkabilir. Trabzonspor koleji çok önemli. Yabancı oyuncuların çocuklarının gidebileceği, tamamıyla yabancı dil eğitim verme okul sıkıntısı yaşanıyordu. Bunu şimdi aşacak Trabzonspor. 1 hafta 10 gün içinde bu tanıtım lansmanı gerçekleştirilecek gibi görünüyor. Yerin mekanı belli.” Dedi. 

Hasan Tüncel, “Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç de Trabzonspor adına 2 projeden bahsetmişti. İsim vermemişti. Bu projelerden bir tanesi Trabzonspor Koleji Projesi. Alan alındı, Yazışmalar devam ediyor. Bununla ilgili duyurular yapılacak. Bakanlığa ait arazi. 35 dönüm, 35 bin metre kare… 
Zaman içerisinde kolejler yerleşke yapabiliyor. Belki o alan zaman içinde daha da fazla gelişip büyüyebilir. 
Erdoğdu Kışlası.. Orada bir alan tahsis edilecek. Daha önce de sahilde bir alan istenmişti ancak olmamıştı. Orada yer tahsisi olabilir. Umuyorum ki Trabzonspor bu işin altından kalkar, son noktaya gelmiş durumda” dedi.