KuzeyAnadolu.net Trabzonspor Muhabiri Hasan Tüncel ve Sabah Gazetesi Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel, Orsic ile ilgili son bilgileri paylaştı. 

Trabzonspor'da Orsic ve Petkovic planı Trabzonspor'da Orsic ve Petkovic planı

Hasan Tüncel, “Orsic’in bugün tekrar baktılar durumuna. Biraz daha bekleme kararı aldılar. Bir 10 günlük süre daha veriyorlar. Mart başına döndü” dedi. 

Yunus Emre Sel ise kulübün düşüncesini paylaşarak, “Trabzonspor aslında şunu diyor: Bu kadar uzun süre bekledik, neden her şey tam olmadan böyle bir risk alalım. Bu kadar daha beklemişken 10 gün sonra olsun tamamen dönsün. Döndüğünde yeniden sakatlık nüksetme olmasın. Mart ayının ilk haftası da olsa oyuncuyu kısa süreli de olsa görmek” dedi. 

Hasan Tüncel ise, “Ben Orsic’i tebrik etmek istiyorum. Çapraz Bağ Sakatlığından bu kadar erken dönen bir oyuncu grödüm. Oyuncu dönme adına müthiş bir özveride bulundu. Yaptığı çalışmaların videolarını Trabzonspor’a gönderdi. 
Şu an antrenmanları yapıyor ancak temaslı oyunda yok. Kulüpte baktı zorlanıyor baktı 1 – 2 hafta daha acele etmeyecek. Trezeguet formda. Antrenman maç temposu da yakalaması gerekiyor. Ay sonu dönecek diyoruz ama hemen çat diye oynamayacak” dedi. 

Yunus Emre Sel de, “Orsic’i Abdullah hoca görmek istiyor. Kanat rotasyonunda mı, yoksa 2. Forvet olarak mı değerlendirecek. Kalan sürede göstereceği performans çok önemli” diye konuştu.