Trabzonspor, Pendikspor’u kendi evinde 2 – 1’lik skorla mağlup etti. Maçta en çok konuşulan konu ise Batista Mendy’in hatalı kararla oyundan atılması oldu.

Maçta her iki taraf için de hatalı kararlar veren maçın hakemi Bahattin Şimşek, bir çok tartışmaları da beraberinde getirdi.

Maçın ardından hem Trabzonspor cephesi, hem de Pendikspor cephesi sert açıklamalarda bulundu.

Maçın hakemini 61saat.com canlı yayınında değerlendiren değerlendiren KuzeyAnadolu.net Muhabiri Hasan Tüncel ve Yunus Emre Sel, dikkat çeken bilgiler verdi.

Hasan Tüncel, maçın hakemine TFF tarafından en üst perdeden ceza verileceğini kaydederek, “Bugün federasyon ile görüşme yaptım. Maçın hakemi uzun süre maç alamayacak. En yüksek perdeden ceza verilecek. Sadece Trabzonspor’a değil, Pendikspor’a karşı yaptığı hatalardan dolayı da… Çok kötü bir hakem performansı vardı…” diye konuştu.

Yunus Emre Sel ise, “Futbol oynatmamaya endeksli bir hakemdi. Maç içerisinde iki taraf için de verdiği hatalı kararlar, devamında Futbol federasyonun vereceği ceza değerli. Ancak ne kadar uygulanacak. Bakıyorsun 2 hafta sonra yine aynı hakem ceza almadan devam ediyor” diye konuştu.

Hasan Tüncel, “Bana net söylenen bir şey: En üst perdeden ceza verilecek. Çünkü iki taraf için de.. Sadece Trabzonspor’a değil…” dedi.