Türkiye’nin 80 ilinden gelen 800 öğrencinin yarıştığı, ‘6. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Türkiye Finali bu sene 25/26 mayıs tarihlerinde Rize’de yapıldı. 

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF)’un katılımı ve “Kaybedeni Olmayan Turnuva” sloganı ile düzenlenen ‘6. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Türkiye Finali’ müsabakalarında 80 ilde birinci olan sporcular, 7 turdan oluşan “Q-Bitz, Equilibrio, Pentago, Küre ve Mangala Reversi, Kulami,” oyun müsabakalarında karşı karşıya geldi. 

Akıl ve Zeka Oyunları’nda Trabzon il birincisi olup Türkiye finaline gitmeye hak kazanarak Trabzon ilini temsil eden Mehmet Yavuz Taşkın "Mangala Kategorisinde" Türkiye Şampiyonu oldu.

KOLTUK DEĞNEKLERİYLE ŞAMPİYON OLDU

Fanatik Trabzonsporlu olan futbol sevdası uğruna ayağını kıran yarışmaya bordo mavi formasıyla katılan koltuk değnekleriyle Türkiye şampiyonu olan Taşkın'ın bu başarısı takdir topladı.

Aydınlıkevler İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan Mehmet Yavuz Taşkın'ı ve emeği geçen danışman öğretmenlerini tebrik ederiz. 

GOgp33iXMAAiZt0

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Trabzonspor, Ruzomberok (Slovakya) - Tobol (Kazakistan) maçının kazananı ile karşılaşacak. UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Trabzonspor, Ruzomberok (Slovakya) - Tobol (Kazakistan) maçının kazananı ile karşılaşacak.

WhatsApp Image 2024-05-27 at 17.22.19 (1)WhatsApp Image 2024-05-27 at 17.22.20

Editör: Hasan Tüncel