Trabzonspor Teknik Direktörü Orhan Ak, Kayserispor maçı öncesinde yaptığı açıklamada rakiplerine duyduğu saygıyı dile getirdi. Çağdaş hoca yönetimindeki Kayserispor'un transfer yasağına rağmen lige ve kupaya çok ciddi performans sergilediğini belirten Ak, rakiplerinin takım dayanışması ve oyun felsefesinin çok net olduğunu ifade etti. Dinamizmi yüksek bir takım olduklarını da ekledi.

Trabzonspor'un ise 11 milli takım oyuncusu eksik olduğunu belirten Ak, bu durumun kendileri için bir fırsat olduğunu söyledi. Sakatlıkları ve uzun zamandır takım antrenmanı yapmayan oyuncularla hazırlık maçında hem fiziksel hem de taktiksel olarak iyi bir süreç geçirdiklerini de dile getirdi.

Belirsizlik ortadan kalktığında herkesin motivasyonunun daha iyi olduğunu belirten Ak, Gbamin'in geç gelmesi ve Bakasetas'ın hastalığına rağmen oyuncularını analiz ederek maça hazırlandıklarını ifade etti. Maçı kazanmaları gerektiğini söyleyen Ak, bu sene ligdeki sıralamalarına bakıldığında şampiyonluktan uzak kalmış olsalar da Avrupa'da olmaları gerektiğini belirtti.

Trabzonspor'un bu hedefe ulaşmanın iki yolu olduğunu dile getiren Ak, bunların lig sıralamasında 3.'lük ve Türkiye Kupası olduğunu ifade etti. Camianın ve taraftarların beklentilerinin farkında olduklarını söyleyen Ak, yeni yönetimlerinin gösterdiği güvenle Adana Demirspor maçıyla başlayan hikayelerini Kayserispor maçında da devam ettirmek istediklerini belirtti.

Ak, yeni bir ekip kurduklarını ve oyuncularına güvendiklerini dile getirdi. Oyuncuları yakından tanıdığını ve buraların dinamizmini yoğun bir şekilde bildiğini de ekledi. Zorlu bir serüvene başlayacaklarını belirten Ak, konforlu alanları terk ederek daha meşakkatli bir yola gireceklerini söyledi. Bu adımın büyük bir fırsat olduğunu da vurguladı.

Editör: Tayfun Çöpcü