61SAAT SPOR SERVİSİ

Trabzonspor ve Kayserispor bugün saat 16.00'da Akyazı'da karşı karşıya gelecek.

Mücadele öncesinde iki takımın yöneticileri ortak açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un yeni transferi veda etti! Trabzonspor'un yeni transferi veda etti!

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Derviş Köz, "Ülkemizin zeki insanlarının yetiştiği bir şehir Kayseri.. Bizim onlaral uzun yıllaar dayanan dostluk ve arkadaşlığımız var. Sahada rekabet, maçtan sonra da dostlukların devam edeceğini biliyoruz. Aramızda ufak tefek kırgınlıklar yaşamış olabilir. Az önce başkana da söyledim. Kırgınlıklar, dostlar arasında olur. 
Böyle ufak tefek olayların dostluğumuza zarar vereceğine inanmıyorum. Son 1 – 2 yıldır 61.dakikada Trabzon bağırmalarını biz de özledik. Onlar bizim kardeş kulübümüz" dedi.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, “Bizde Kayseri olarak depremden etkilene şehriyiz. Yıkım ve can kaybı yok ama bine yakın ağır hasarlı binamız var. Bunlar Maraş ve Hatay gibi şehirlerin yanında çok önemsiz kalıyor. Biz birlik ve beraberliğin her zamankinden çok daha kıymetli olduğu dönemi yaşıyoruz. 
Hem Trabzon, hem de Kayserispor camiasının birlikte olması yine eskisi gibi dost olması gerektiğini düşünüyoruz. 
Bugün taraftarlarımızla birlikte buraya geldik. Hem Trabzon şehri, hem de Trabzonspor yönetiminden çok güzel ev sahipliği gördük. 
Biz Anadolu kulübüyüz. Trabzonspor ile kardeş takımız. Son birkaç yıldır, gelişen olayların ve kontrolden çıkan bazı açıklamaların açıkçası arkasında değiliz. Bunu söylemek için buradayım. 
Bende geçmişi taraftarlığa dayanan yönetici olarak 61. dakikada Trabzon sesleri ile stadı inleten bir taraftar grubunun mensubuyum. Bunun Trabzon’da da yinelendiğini biliyorum. Karşılıklı bu kırgınlıkların giderilmesi anlamında bu maçı fırsat olarak görüyoruz. 
Bu niyetle geldiğimiz belirtmek isterim. 
Bugün her ne kadar rakip olsak da oyun, mücadele sahada kalacaktır” dedi. 

Kayserispor’un geçen dönemki yönetiminin Bordo – Mavililerin şampiyonluğunu kutlamaması ile ilgili olarak da Koç, “Geçen yıl Trabzonspor’un şampiyonluğu bence çok kıymetli. Bizde bunu taraftar olarak mutlulukla ve memnuniyetle karşıladık. Bu coşkuyu yaşamak isterdik. Tabi Trabzonspor’un şampiyon olması İstanbul kulüpleri açısından, beğenilen ya da istenilen durum değil. O dönem Kayserispor ve başka Anadolu Kulüplerinin taraf olması ve Trabzonspor’un başarısını kutlamaması doğru davranışlar değil. Bu kayseri şehrinin görüşünü yansıtmıyor. Biraz daha dikkat edilebilirdi. Biz yeni yönetimde bunu açık ve net olarak ifade ediyoruz ki, Trabzon bizim kardeş takımımız. Biz camia olarak Trabzonspor’un şampiyonluğunu geçte de olsa bugün kutluyoruz. Yeni şampiyonlukların olmasını ve birlikte kutlama yapmayı isteriz”