Trabzonspor, 27-28 milyon Euro net maaş bütçesiyle elde ettiği şampiyonluktan sonra önemli değişikliklere gitmiş ve takım maliyeti 41 milyon Euro'ya yükselmişti. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalamayan, ligde ve kupada başarı elde edemeyen Karadeniz ekibi, yeni yönetim ve yeni teknik direktörle yeniden yapılanmaya gidiyor. Ahmet Ağaoğlu döneminde olduğu gibi tavan ücret politikasına geri dönülüyor.

Buna göre, yeni katılacak oyunculara net maaş olarak 1.5 milyon Euro'dan fazla bir miktar ödenmeyecek. Bazı oyuncular için ek bonuslar ve imza parası uygulanabilecek. Kiralık futbolcuların ayrılması ve Marek Hamsik'in sözleşmesinin sona ermesiyle takım maliyeti 30 milyon Euro seviyelerine düşecek. Asıl hedef ise gelecek sezonun kadro maliyetinin 25 milyon Euro'yu aşmaması.

gomez-4

Bu amaçla teklif getiren ve değerini bulan oyuncularla yollar ayrılacak. Maxi Gomez, Bardhi, Denswil ve Larsen bu oyuncular arasında öne çıkıyor. Bakasetas ve Siopis'in takımda kalması planlanırken, son haftalarda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Trezeguet de takımda tutulabilir. Mısırlı yıldız, Arap Yarımadası'ndan ciddi teklifler almasına rağmen, çok yüksek bir teklif gelmesi durumunda satılabilir.

Udinese forması giyen Roberto Pereyra, menajer önerisi olarak gündeme geldi ve teknik direktör Bjelica'nın bu Arjantinli oyuncuya sıcak baktığı belirtildi. 32 yaşındaki yıldızın sezon sonunda sözleşmesi sona erecek ve İtalyan ekibinde 1.3 milyon Euro maaş almaktadır. Trabzonspor'un tavan ücret politikası çerçevesinde 1.5 milyon Euro garanti ücret ve başarı bonuslarını içeren bir teklif sunması bekleniyor. Hamsik'in boşluğunu doldurabileceği düşünülen Pereyra, son 3 sezonda Serie A'da toplam 90 maça çıkmıştır.