61Saat Haber Servisi - Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Aşhan Yönetim Kurulu Başkanı Şemsetdin Hancı depremzedeler için harekete geçti.

TESİSLERİ DEPREMZEDELERE YİYECEK VE İÇECEK DESTEĞİ SAĞLIYOR

1000’e yakın personeliyle Kayseri, Sivas, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Aksaray, Osmaniye, Mersin ve Adana’da bulunan yemek üretim tesislerini depremzedelere hizmet etmek üzere harekete geçiren Hancı, burada depremzedelere yiyecek ve içecek desteği sağlıyor.

Acil koduyla bölgedeki depremzedelere yardıma koşan Trabzon firması, büyük bir sorumluluk örneği göstererek  depremin ilk günü 30 bin kumanya yemek paket dağıtımı gerçekleştirdi. 2. ve 3. Gününde de çalışmalarını sürdüren Hancı’nın ekibi AFAD ve Kızılay ile birlikte erzak ve lojistik destekler veriyor.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 15.38.31

Aşhan Yönetim Kurulu Başkanı Şemsetdin Hancı söz konusu süreçle ilgili açıklama yaparken  “Aşhan ailesi olarak Doğu ve Güneydoğu illerimizde meydana gelen depremlerden dolayı derin üzüntü içerisindeyiz. AFAD ve Kızılay işbirliği içerisinde yürüttüğümüz Kayseri, Sivas, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Aksaray, Osmaniye, Mersin ve Adana şehirlerinde bulunan yemek üretim tesislerimizden afet bölgelerine yiyecek ve içecek desteğimizi sürdürmekteyiz. Ayrıca AFAD’ın paylaştığı öncelikli ihtiyaç listesindeki malzemelerin afet bölgelerine ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Bu süreçte özveri ile çalışan 3500 personelimizin başlattığı kan bağışı kampanyası bu zorlu dönemde birlik ve beraberliğimizi en önemli göstergelerinden birisi olduğu için özellikle teşekkür ediyorum. Şirketlerimizin her zaman milletimizin yanında olacağını belirtmek istiyoruz. Bu vesileyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum. “ dedi.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 15.34.26