61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzonspor’da üst üste alınan başarısız sonuçlar sonrasında bugün Matus Bero’nun transferinden dolayı FİFA’dan gelen transfer yasağı yönetiminde seçim kararı almasına neden oldu. Yönetimin seçim kararı almasının ardından bordo-mavili taraftarlarda yeni başkanın kim olacağı da tartışma konusu oldu.
Bu noktada Trabzonspor’da bir süredir konuşulan seçim ve başkan adayları konusu yeniden gündeme geldi. Bizde daha önceden bu noktada yaptığımız derlemeyi yeniden sizlere sunuyoruz…

61saat.com olarak ismi kulislerde dolaşan adayları sizler için değerlendirdik. İşte muhtemel başkan adayları:

Nuri Albayrak: Geçmişte ibra edilmeyen tek başkan olarak kulüp tarihine geçen Nuri Albayrak’a herkesin bir vefa borcu olduğu konuşuluyor. Yakın zamanda Trabzon Limanı’nı halka arz ederek önemli bir ticari atılım yapan Albayrak’ın, adaylıkla ilgili net bir açıklama yapmaması da ismini sıcak tutuyor.

Muharrem Usta: Mevcut başkan Muharrem Usta’nın bir sonraki seçimde aday olma ihtimali oldukça düşük. Özellikle listesinden istifalar yaşandıktan sonra ciddi şekilde yıpranan Başkan Usta’nın, erken seçime gidiyor ve bu noktada yeniden aday olması çok çok zor bir ihtimal. özellikle döneminde gelen transfer yasağ kulüp tarihine giren kötü sonuçlar bu noktada seçime girse bile kazanma şansını mucizeler olarak gösteriyor... 

Mehmet Yiğit Alp: Muharrem Usta’nın listesinden istifa eden Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit Alp, sosyal medyada ismi başkanlık için en çok konuşulan isim. Genç nesil taraftarların beğenisini kazanan Mehmet Yiğit Alp’in de başkanlık fikrine sıcak baktığı ancak onun da aklında Sadri Şener ile yeniden geri dönme düşüncesinin yattığı iddia edildi. Yine de adaylığı en muhtemel isimler arasında.

Volkan Canalioğlu: Başkan adaylığı için en net isimlerden biri Trabzon eski belediye başkanı ve milletvekili Volkan Canalioğlu. Canalioğlu 4 ay önce Trabzonspor başkan adaylığı için kolları sıvamış ve sahaya inmişti. Aradan yıllar geçmesine rağmen belediye başkanlığı anketlerinde sürekli ön sıralarda çıkan Canalioğlu, bakalım Trabzonspor anketlerinde de bu başarıyı yakalar mı?

Nevzat Aydın : Mevcut yönetim ile yola çıkıp daha sonra istifa eden bir başka isim olan Nevzat Aydın'ın da adı başkanlıkta geçenler arasında. Yönetimin ilk dönemlerinde taraftarların Başkanım diye seslendiği Aydın, özellikle transfer sürecinin başında ki isimdi. Taraftarlarla sürekli ilişetim halinde olan Aydın, yöneticilik tecrübesi nedeniyle ön plana çıkan isimlerden. Ancak Aydın'ın da Başkanlığa çok sıcak bakmadığı da bilinen bir gerçek...

İbrahim Hacıosmanoğlu: Eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, seçimi kaybettiği gün yaptığı konuşmada, “Sanmasınlar yıkıldım, bir başka bahar için sadece yaprak döktüm” diye açıklama yaparak aslında bir sonraki seçim için aday olacağının sinyallerini vermişti. Hacıosmanoğlu’nun şu an bile yönetiminin önemli bir bölümünü netleştirdiği ve bir çok delege ile bir araya geldiği öğrenildi.

Faruk Özak: Trabzon’da belli bir kesimin takımın başına getirmek istediği eski futbolcu, eski başkan ve eski bakan. Tüm isimler arasındaki en tecrübeli isim. Ancak başkanlık fikrine şu an sıcak bakmıyor. Yine de kendisine daha yoğun bir baskı yapılması durumunda aday olabileceği iddia ediliyor.

İbrahim Usta: TFF yöneticisi ve eski Arsinspor Başkanı İbrahim Usta’nın, Trabzonspor kulübüne başkan olma hayalinin bulunduğunu herkes biliyor. Ekonomik olarak da oldukça güçlü olan İbrahim Usta’nın, şu an sadece nabız yokladığı ve sadece yakın çevresiyle bir durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

Celil Hekimoğlu: Son seçimi az bir oy farkla kaybeden Celil Hekimoğlu, başkanlığa aday olmayacağını daha önce birçok kez açıkladı. Seçimi kaybettikten sonra dahi kulübün yanında yer alan, forma ve kombine kampanyalarına destek veren Hekimoğlu’nun kısa vadede yeniden aday olma planı yok.