Trabzonspor’un bir sonraki satış hakkından yüzde 30 pay sahibi olduğu Taha Altıkardeş’in adı Anderlecht ile anılıyor. Belçika ekibinin oyuncu için 4 Milyon Euro’yu gözden çıkardığı ifade edildi ancak Göztepe’nin daha yüksek bir bonservis bedeli düşündüğü belirtildi.

Göztepe'nin genç savunma oyuncusu Taha Altıkardeş, Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Son dönemde adı sıkça Anderlecht ile anılan Taha Altıkardeş için Belçika ekibinin 4 milyon Euro'yu gözden çıkardığı öğrenildi. Ancak, sarı-kırmızılı ekip bu teklifi yeterli bulmayarak, oyuncunun bonservis bedelini artırmak için pazarlık masasına oturdu.

Göztepe yönetimi, Anderlecht'in 4 milyon Euro'luk teklifine karşılık, daha yüksek bir bonservis bedeli talep ederek pazarlık sürecine girdi. Sarı-kırmızılılar, istenen rakama ulaşılması durumunda transferin gerçekleşmesine sıcak bakıyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde, Trabzonspor'un da Taha Altıkardeş'in satışından yüzde 30 pay alacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde Trabzonspor'dan bedelsiz olarak 3+1 yıllığına Göztepe'ye katılan Taha Altıkardeş, sergilediği performansla dikkat çekti. Bu sezon çıktığı 31 lig maçında 3 gol ve 3 asistlik katkı sağlayarak takımına önemli bir katkı sundu.

Göztepe'nin genç yıldızı, Avrupa'da oynama hayali kurarken, kulübü de bu transferden elde edilecek gelirle kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor. Taha Altıkardeş'in kariyerinde atacağı bu önemli adım, hem oyuncu hem de Göztepe için büyük bir fırsat olarak görülüyor. 

Caleb Ekuban imzayı attı! Caleb Ekuban imzayı attı!

Editör: Serkan Kılınç