Politik Güğüm - 6 Mayıs 2024 Politik Güğüm - 6 Mayıs 2024

Trabzonspor, bugün Karagümrük'ü 10 kişi kalmasına rağmen 3 – 2 mağlup etti. Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı final ikinci maçında Trabzonspor, 10 kişi kalmalarına rağmen avantaj elde etmeyi başardı.

Karşılaşmanın ardından konuşan Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı şunları söyledi:

"Ligdeki puan durumu ve konumu, yansıtan bir durum değil. Deneyimli bir takımız. Topa sahip olduklarında özgüvenli ve rahat bir takımız. Top rakipteyken sorunlarımız oluyor. Bizim de benzer sorunlarımız var. Son oynadığımız maç gerçekçi bir maç değildi, bunu çok hatırlatma ve analizlerde bulunacağız. Böyle bir başlangıç yapmamız gerekiyor. İlk 25 dakikalık bölümde gol yedik. Üç kişinin arasından oyuncu çıkamaz. Temas yapılması gereken durumlar var. Merkezi kapatmıyorduk. Oyunun başında mağlup duruma düşüyorduk. Fırsat geldiğinde, 15. dakikada öne geçtik. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Blok halinde duruyoruz, hareket etmiyoruz. 25. dakikaya kadar böyle devam etti. Ne kadar uyarı yapsak, rakip gol atsa da kaçırsa da bir türlü cevabını veremedik. Belki 11 – 11 kalsak aynı durum devam edecekti. İkinci yarı itibarıyla bu eleştirimi kabul ediyorum. İkinci yarıda, oyunun süresi uzatma dakikalarına kadar 11 – 11 savunmayı yapıyorsan tabii ki gol yersin. İkinci yarı ters ayaklı oyuncularla santrafora döndük. Zaman zaman doğru karşılamalar, doğru geçişler yaptık. Pozisyon yakaladık ve gol de oldu. İki tane de yakaladık. Doğru savunma yaparsan, savunma yanılmış anlamına gelmez. Sahada doğru durursan, hücumu da doğru yaparsın. Eksikken bunu yapabiliyorsak, tam kadro daha iyi odaklanarak yapmak lazım. Aslında iyi çalıştık, ama bugün oyuna geç girdik. Değerli bir galibiyet. Uzun süre eksik oynamak… Doğru karar. Hocaya da söyledim. Yapılması gereken… Takım olarak herkese teşekkür ediyorum. Öne çıkan oyuncular oldu. Pepe sorumluluk alıyor. Onuachu uzun süredir yoktu. İnişler çıkışlar var, bu normal. Final için adım attık. Daha bitmedi. İyi bir takıma karşı İstanbul'da oynayacağız. Avantajı en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Bizim işimizin bir bölümü oyuncuyu daha iyi hale getirmek ve iletişim kurmaktır. Enis iyi bir profesyoneldir, iyi çalışır. Çalışarak formayı hak ederek aldı. Bu kadar kolay kaybetmemesi gerekiyor. İletişimi kuracağız. O da mahcubiyetini yaşıyor. Bence farkında. Atılması belki de hayırlı oldu. Böyle durumlarda takımın vitesi yükselebiliyor. Bundan sonraki yaşamında gördüğü bu kırmızı kart ders niteliğinde olur ve hareketlerine dikkat eder.

PEPE, ONUACHU VE BERAT’IN TRANFSERİ

Pepe, Onuachu ve Berat'ın transferi hakkında Avcı şunları söyledi:

"Pepe var, Onuachu var, Berat var... Şu an itibarıyla kiralık. Berat ile biz konuşuyoruz, bu konuları konuşacağız. Bir yandan yarışırken bir yandan önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyoruz. Berat şampiyonluk sezonunda otuz küsur maç oynadı. Her oyuncu ile ilgili birebir bu konularla ilgili görüşmeler yapıyorum. Pepe ile de, Onuachu ile de yapıyorum. Fountas'ı ilk defa burada çalıştırıyorum. Gördüğüm ilginç gol vuruşu olan oyunculardan biri. Mevkisel olarak odaklanması yerindeyse çok önemli katkılar yapıyor. Ayağında ağrı olmasına rağmen sahada sorumluluk alıyor. Farklı, özel bir oyuncu. Yardımcı olan bir oyuncu. Bazen net olmuyor, bazen giriyor yardımcı oluyor. Enerjisi yüksek bir oyuncu. Umarım böyle faydalanmaya devam ederiz."

Editör: Serkan Kılınç