Yattara kente indi! "İnşallah şampiyon olacağı" Yattara kente indi! "İnşallah şampiyon olacağı"

Karşılaşmanın ardından konuşan Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı, özetle şu ifadeleri kullandı: 
“Son haftalarda en domine oyunumuzu oynadık. Planlara sadık kalarak, sabırlı bir şekilde oynayarak, belki de son haftaların en iyi oyunuydu. Belki 4 maç üst üste kaybettik ama bence 3 maçını kaybetmeyebilirdik. Bu süreçler, yap – boz olmuyor. Sadece şunu hatırlatmak istiyorum. Afrika Kupası, transferlerle beraber son 8 resmi müsabakaya bazen 13 oyuncu, bazen 11’in 7 – 8’i olmadı. Ve bundan hiçbir zaman şikayetimiz olmadı. Elimizdekinden en iyisini yapmaya çalıştık. Bu baktığında Beşiktaş maçındaki iyi oyun, tabiki skor bunda son derece önemli.. Bu süreci biraz daha sonuç alarak geçmek bizim için çok önemliydi. Bugün oyunun her şeyini çocuklar denedi. Topa sahip olmada, rakip sahaya girmedi, kenarları doğru kullanma devamlılığını sağlayacak galibiyete ihtiyacımız vardı.  1 seneyi devirdik. 6 şubat. Volkan hocanın burada aldığı pozisyon çok önemli. Şu an itibariyle bir orada, burada oynadılar. Harika işler yapıyorlar. Tebrik ediyorum. Bugün kaybetmiş olabilirler ama emeklerinin karşılığını alacaklar. Erce bizim oyuncumuz. Çok iyi performans sergiledi.  Thomas, doğru tranfser. Kariyeri doğru trnasfer olup olmadığı konuşulmamalı. Performans.. Her şeyi ile adaptasyonu, ilgisi odağı bize örnek oluyor..  Bardhi adına çok sevindim. Enis Bardhi bu süreçte talipleri olmasına rağmen “Ben bu takıma şu anda geçiş sürecinde sıkıntılıyız. Yardımcı olmak istiyorum” diyen çocuk. Attığı gole kazandık diye sevindik ama onun adına da sevindim.  Ben yabancısı değilim. Trabzonspor’dan nasıl oyun istediklerini biliyorum. 
sağ duyulu insanların arayıp bizim yapmak istediklerimize destek veren insanlar var.  Biz sahada sonuç alarak göstermemiz lazım.  Geçiş dönemi yaşıyoruz. Ulaşılabilir hedeflerimizi anlatmıştık. Bundan uzak değiliz, içindeyiz. Bu geçiş döneminde ben yine söylüyorum. Trabzonspor taraftarının bize vereceği destek önemli. Onlardan rica ediyorum sabırlı bir şekilde bize destek versinler. Biz önümüzdeki senenin ciddi şekilde hazırlığını yapıyoruz. Biz yine ulaşılabilir hedeflerimizin içinde olmaya devam edeceğiz. 

PEPE VE ONUACHU

Pepe ve Onuachu’nun ne zaman geleceği ile ilgili olarak ise Avcı, “Bu  haftadan sonra sakatlık falan çıkmazsa, ki öyle bir şey gözükmüyor. Pepe ve Onuachu gelecek. İnsanlar şunu bekliyor. Pepe, Onuachu gelecek. Oynayacak, pat diye her şey düzelecek. Fiziksel verilerini, antrenmanlarını istedik. Maç oynamadılar doğru dürüst. Onuachu 5 – 6 dakika süre aldı. Pepe sonradan oyuna girdi. Final maçında yoktular. Eğlenceden gelecekler. Nasıl gelecekler verilerini bekliyoruz. Pepe, Onuachu geldi çözüm bitti bakılmasın. Biz elimizi güçlendirecek. Kenara baktığımızda daha iyi hissedeceğiz. Umuyorum bir an önce gelip katkı vermeye devam ederler” dedi. 

KUPA MAÇI

Başakşehir ile Ziraat Türkiye Kupasında eşleşme ile ilgili olarak ise Avcı, “Benim hayatımın büyük bölümünün geçtiği yer. Kariyerime her şeyime katkı sağlamış. Benim çıkışımı sağlayan iyi bir aile olarak bakıyorum. Ve ben o kulüpte, bu kupada 2 final oynadım. Penaltılarla kaybettim. Hafızasında var o kulübün. İyi bir kulüp. Kendi evimizde olması bizim için avantaj gibi gözükse de zor müsabaka. İyi bir takıma karşı iyi bir oyunla inşallah kazanır bir üst tura çıkarız” diye konuştu.