Hayrettin Hacısalihoğlu, Divan Başkanlık Kuruluna aday olduğunu açıkadı. Hacısalihoğlu adaylığını Gazeteciler Cemiyetinde yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

Hayrettin Hacısalihoğlu, adaylığını şu ifadelerle  açıkladı;

Saygıdeğer Medya mensubu arkadaşlarım, 

Ziya bey sahasında çocukluğunu geçirmiş, yeteneği, profesyonel  futbolcu olmaya maalesef yetmemiş bir kardeşiniz, ağabeyiniz olarak açıkçası Trabzonspor’a saha içinde  katkı vermeyi çok isterdim. Ama olmadı. 

Altay Bayındır ile ilgili bomba iddia! Trabzonspor olmadı şimdi ise... Altay Bayındır ile ilgili bomba iddia! Trabzonspor olmadı şimdi ise...

Sonrasında camianın yönetici, teknik adam ve futbolcularıyla sürekli birlikteliğimin devamında, yöneticilik onurunu yaşadım. İlk yönetici olduğum günden itibaren Asbaşkanlık süreci de dahil,  Ziya bey sahasındaki o  heyecanım, kulübe katkı verme çabamı daima zirvede tuttu. 

Tavizsiz şekilde önceliğim olan Trabzonspor’un çıkarları nedeniyle, iyi niyetlerinden  asla şüphe etmemekle birlikte, zaman zaman yönetici arkadaşlarımla ciddi fikir ayrılıkları yaşadığım ortamlar olmadı değil. Ama bilinmelidir ki her şey sadece Trabzonspor  içindi. 

Trabzonsporluluk ve bordo mavi aşk nedeniyle, bunca yılın deneyimiyle , kendi alanlarında ve kulübümüzde, tecrübeli, yetenekli  değerli arkadaşlarımla birlikte camiamıza divan başkanı olarak  hizmete devam etmek istiyorum. 

Bu noktada divan başkanlığına aday sayısının çokluğu konusuna bir parantez açmalıyım.

Divan Başkanlığı yarışı bugüne kadar nasıl  camiamıza yaraşır biçimde herhangi bir tatsızlığa neden olmadan geçmişse, sonucuyla da  taraflarin kulüp sevgisini ön plana çıkaracağından, bütünlüğü korumaya devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.

Çünkü bu kulüp büyük camiaların birlikteliğinden doğmuştur. Kırmızı beyaz’dan bordo maviye geçişte yaşanan tartışmalı gelişmelerde bile camianın birlik beraberliği bozulmamış, herkes bir şekilde elini taşın altına koyarak destek vermiştir. Sonrasında içinden çıkan değerlerin özveriyle çalışmaları ve katkılarıyla bugüne kadar gelmiştir.  Bu bütünlüğün oluşturduğu enerjiyle Lig şampiyonluğu tarihte ilk kez İstanbul tekelinden kurtarılıp Anadolu’ya taşınmıştır. 

Bu büyük başarının oluşmasında pay sahibi olan başta Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu ,Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Kaptan Cemil Usta ve Kadir Özcan  olmak üzere aramızdan ayrılan tüm değerlerimizi rahmetle, yaşayanları sevgi ve saygıyla anıyoruz.. 

Bu  büyük mirastır bütünlüğümüzü sağlayan. 
O nedenle seçim süreci bu güne kadar Trabzonspor’a yaraşır biçimde geçmiştir.
İnaniyorum ki tarafları bir araya getiren, kulübe ilk gündeki heyecanıyla katkı sağlayan bir şekilde de sonuçlanacaktır.

Divan Kurulu’nun saygı değer üyeleri görev verdiklerinde, camiayı her daim en iyi şekilde temsil edecek, yönetimle uyum içinde çalışacak, elimizi taşın altına koymamız istendiğinde gerekeni yapacak ve yanlışlarını gördüğümüzde uyaracağımızdan emin olabilirler.

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, seçim sonuçlarının camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim bu epey süreç var. Trabzonspor’un Divan seçimlerini hatırlarsanız 3-5 gün kala aday olan veya baskan olacak kişi tespit edilir kimse de itiraz etmez tek liste ile seçimler yapılırdı. Trabzonspor’un gündemini meşgul etmez tartışmayla bölünmeye sebep olmaz. Bu sefer çok önceden seçim atmosferine girildi. Bana da sordular aday olacak mısın diye. Kesin karar vermediğim için ‘düşünmüyorum’ demiştim. 20 gün var şimdi bu bile uzun süreç. Açıklama yapmayınca ‘o zaten aday olmayacak gibi spekülasyonlar yapıldı. Hoş değil tabi. Aday olan arkadaşlar da gayet sakin açıklamalar yapıyor. Ben de özen göstermeye çalıştım. Sonuçta Trabzonspor’da görev yapmak için hizmet için talip olan arkadaşlar. Hepsiyle çalışmış ve bu işlere girmelerine sebep olmuşum. Nasıl kötü bir şey diyebilirim. gönlüm isterdi tek listeyle seçim organize edebilseydik. Mümkün olmadı. 

Erol bey adayları çağırdı acaba birleştirebilir miyiz diye. Uğraşıldı hiç değilse 2’ye düşürelim önerisi tasvip görmedi.Sonunda herkes kendi yoluna gitti.