61SAAT SPOR SERVİSİ - Antalya - Hasan Tüncel

Trabzonsporlu Edin Visca, Bordo Mavililerin Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Edin Visca, "İdmana çıkıyorum. İlk maç için yavaş yavaş, hazırlanmaya başladım. İyi hissediyorum. Arkadaşlarla, sahada beraber oynamayı çok özledim. Trabzonspor taraftarlarının önünde sahaya çıkmayı da çok özledim. Şu anda iyi hissediyorum ve çalışmaya devam ediyorum.

"Düştüğümde farkettim kırık oluştuğunu. Doktora hemen sordum, kaç ay olacak, ne zaman sahaya döneceğim. İlk defa böyle bir şey oldu. Ben idmanı ve maçı kaçırmayı sevmiyorum. O nedenle doktora sordum. Kaç aya geri dönebilir? O 4 ay dedi, bende “Hadi inşallah 3 ayda dönerim” dedim. 3,5 ay oldu. Hazırım. Buradan Trabzonspor çalışanlarına, futbolcularına, taraftarlarına, yani Türkiye’den herkesten çok mesaj aldım. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bende sabırsızlıkla sahaya çıkmayı bekliyorum.

"Fiziksel olarak 4 haftadır çalışıyorum. Kendimi de iyi hissediyorum. Maça kadar 4 - 3,5 hafta var. Bende kariyerim boyunca yüzde yüz çalıştım. Onun fiziksel olarak sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Tabiki o maçı düşünüyorum. Önemli bir maç. Çünkü bizim rakibimiz. Bizde futbolcular, her zaman o maçlar için “6 puanlık” maç diyoruz. Geçen sene çok güzel bir hikaye beraber yazdık. Bu sene yeniden o hikayeyi yazacağız inşallah Güçlüyüz ve evimizde taraftarlarımızla beraber herkesi yenebiliriz. Güçlüyüz ancak, taraftarlarla beraber bizde futbolcular olarak bireysel olarak bu aradan daha fazla sorumluluk alarak, daha fazla istekli olmamız gerekiyor. Çünkü bizim karşımızda herkes özel bir motive oluyor. Trabzonspor karşısında oynamak herkese ekstra efor veriyor. Bizde bu aradan sonra bireysel olarak daha fazla sorumluluk ve istekli olacağız. Ben inanıyorum, sezonun sonunda geçen seneki gibi taraftarla kupayı kaldıracağız ve kutlama yapacağız inşallah.

"Bizi hem kupada, hem de ligde her maçta kazanmımız lazım. Benim pozisyonda diğer arkadaşlarım oynadı. Sağ bek, sol bek değişti. Kolay değil, başka yerde oynamak. Bende sadece sağ kanat oynuyorum. Diğer futbolcuları anlamak gerekiyor. Çünkü, kariyerinde bir pozisyon oynuyorsun, değişiyorsun kolay olmuyor. Bende geçen sene buna da alıştım. Ondan sonra değişiyorsun ve bu da bir süreç alıyor. Bütün takım burada. 3 hafta içinde iyi idman yapacağız, kendimize alışacağız ve geçen seneden daha iyi bir Trabzonspor seyrettireceğiz…

"Türk vatandaşlığı almayı düşündüm. Başakşehir zamanında böyle bir şey geldi. Sonra Milli Takıma gittim, olmadı ama ileride bende alacağım. Zaten hem kariyer, hem yaşamak, hem çalışmak için… Türkiye’de kendimi görüyorum. Türkiye benim 2. vatanım. Öyle hissediyorum. Burada çok şey kazandım. O yüzden hem Türk vatandaşı olmak istiyorum hem de burada gelecek hayatımı görüyorum…

Kopenhag maçında sahada olmak istedim. Çünkü Şampiyonlar Ligini, Trabzonspor ile Trabzon’da oynamak istedim. Ama sakatlandım. Nasip olmadı… Ben her zaman istekliyim, her zaman, takım için hedef görüyorum.. İnşallah biz bunu bu sene tekrar başaracağız. Seneye Şampiyonlar Ligini yeniden Trabzon’a getireceğiz.

"Önümüde 25 maç var. Geçen seneye göre ben oynamadım, Bruno Peres yoktu, Dorukhan yoktu.. Yeni bir takım gibi.. Herkes yavaş yavaş dönüyor. Bizim en büyük avantajımız biziz.. beraber olmamız, herkesin sağlıklı olması.. Herkes transfer yapıyor iyi oluyor ancak ben şunu söyleyebirim: Biz en güçlü takımlardan biriyiz. Bizim hedefimiz tekrar şampiyona olmak. En büyük aday tekrar biziz. Sadece daha fazla beraber çalışmak, daha fazla istek ve sorumluluk almak. 25 maçımız var. Taraftarla beraber biz o sevinci tekrar yaşayacağımıza inanıyorum."

yeniköy

akoluk